Tourney ile Nasıl Turnuva Yapılır?

Tourney Discord sunucusundan hareketle topluluğunuza turnuva yapma imkanı sunan bir bot. Peki bu turnuvaları nasıl düzenleyeceksiniz?

Tourney espor dünyası için geliştirilmiş, turnuva düzenleyen bir yapay zeka. Discord sunucusuna eklenerek oradaki verilerden hareketle turnuva düzenleyen bu bot, turnuvaya katılım sürecinden turnuva duyurularına kadar her şeyi tek başına yapıyor. Ayrıca Tier seviyesine göre sponsor bulmanın kilidi açılıyor. Kullanıcılar bu seviyeye ulaşınca turnuvalarına sponsor bulabilecekler. Bu da sadece bir yapay zeka üzerinden hem topluluğu canlı tutma hem de gelir elde etme modeli sunuyor.

Tourney ile Turnuva Nasıl Yapılır?

Panelden “Create tournament” seçeneğine tıklıyorsunuz.

Burada birçok oyun ve bu oyunlar için hazır şablonlar yer alıyor. Dilediğiniz oyuna tıklıyorsunuz.

Turnuvayı özelleştireceğiniz bu sayfadan yapmak istediğiniz ayarları yapıyorsunuz.

Turnuvanın adı, tarihi gibi birçok detayı düzenleyebilirsiniz.

Ayrıntılar bölümünde de açıklama ve kuralları ekleyerek oyunculara daha çok bilgi aktarabilirsiniz.

Platform bölümünden turnuvayı yapmak istediğiniz Discord sunucusunu seçebilirsiniz.

Buradan da turnuvanın formatı ve eleme sistemlerini seçebiliyorsunuz.

Create diyerek turnuvayı oluşturabilirsiniz.

Peki bu turnuva sponsorluğu nasıl oluyor?

Tourney’de Bronze, Silver, Gold, Platinum ve Diamond olmak üzere 5 lig bulunuyor. Bu 5 lig ELO’nuz yani turnuva puanınız artıkça elde ettiğiniz kaynakları ifade etmek için kullanılmış. Örneğin Platinum pakete sahip bir oyuncu, turnuva emote’larının yanı sıra OBS eklentisiyle turnuvalarını canlı olarak da paylaşabiliyor. Bir kullanıcı Diamond’a ulaşmasıyla birlikteyse sponsor bulma şansınızı artırıyor. Bu sistem ile Kendi kendine organize edilen bir turnuva üzerinden para kazanabilirsiniz.

500 dolara kadar kazanma şansı bulunuyor

Tourney, lige katılan her oyuncuyu izler ve puanlar. Bu puanlar neticesinde ilk sıralarda yer alan oyuncular aylık 500 dolara kadar kazanabilirler. Puan toplama konusu ise gayet basit. Turnuvası düzenlenebilecek oyunlar için ELO listesine göz atmanız iyi bir tercih olabilir. Örneğin ABD özelinde şu sıralar en yüksek ELO’ya sahip oyuncu Call of Duty Mobile‘da iken onun hemen ardından PUBG Mobile‘dan bir isim geliyor.

Tourney’i Discord kanalıma nasıl çağıracağım?

Bu sponsorluklardan ve ayrıcalıklardan yararlanmak için tek yapmanız gereken Tourney’i Discord hesabınıza çağırmak. Bunu da game.tv’ye giderek sağ üstte yer alan “Invite Tourney” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Rekabetiniz bol olsun! 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts