Tourney: Turnuva Düzenleyen Yapay Zeka

tourney

Tourney espor dünyası için geliştirilmiş, turnuva düzenleyen bir yapay zeka. game.tv uzantılı internet sitesi aracılığıyla turnuvaya katılım sürecinden turnuva duyurularına kadar her şeyi tek başına yapıyor. Ayrıca Tier seviyesine göre sponsor bulmanın kilidi açılıyor. Kullanıcılar bu seviyeye ulaşınca turnuvalarına sponsor bulabilecekler. Bu da sadece bir yapay zeka üzerinden hem topluluğu canlı tutma hem de gelir elde etme modeli sunuyor.

Turnuva düzenlemek bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Lobi’ye kimler katıldı, kimler organizasyona katılamayacak, maç sonuçları ne alemde, kim kazandı ve çok daha fazla konu turnuvayı düzenleyen isimlerin canını sıkabiliyor. Bu anlamda Tourney oldukça iyi bir yardımcı uygulama gibi duruyor.

Tourney Seçim İmkanı da Sunuyor

Tourney’de üç mod bulunuyor. uHost, uHost AI-Assistant ve AI-Host isimlerindeki bu modlar sizin turnuvaya ne kadar dahil olmak istediğinize göre seçebileceğiniz yapılara sahipler.

  • uHost: Turnuvanın formatını düzenliyorsunuz ve sizin yerinize turnuvayı yapıyor.
  • uHost AI-Assistant: Turnuvanızı idare etmenize yardım ediyor ve oyuncularla bilgi paylaşımı yapıyor.
  • AI-Host: Oyunu, formatı ve turnuva zamanını seçip turnuvayı düzenliyor.

tourney

Bu seçimleri yaptıktan sonra turnuva oluşturuluyor ve Discord sunucusu üzerinden turnuvaya dair bir duyuru yapılıyor. Bu duyurudan sonra !register yazan kullanıcılar turnuvaya dahil oluyorlar ve maçlarının saatlerinde bot tarafından bilgilendiriliyorlar.

tourney

Ödüller de kazanabilirsiniz

Turnuvayı Tourney’i bırakırken aynı zamanda ödüller de kazanabilirsiniz. Yapay zekanın aynı zamanda bir “tier” sistemi bulunuyor. Tier’da Bronze, Silver ve Gold aşamaları bulunuyor. İlerleyen süreçte Platinum ve Diamond da oyuncuların karşısına çıkacak. Her kademe yepyeni özellikleri açıyor. Bu sistem üzerinden belirli bir seviyeye ulaşan isimler birçok yeni eklentinin yanı sıra ödüllere de sahip oluyorlar. Örneğin OBS eklentisi ile turnuvadan canlı yayın yapabiliyorsunuz. Ayrıca bir lig sistemi kurup devamlı bir organizasyon kurmak için de bu botu kullanabiliyorsunuz.

Örneğin Gold üyeliğe eriştiğinizde lig yapabilecek güce erişiyorsunuz. Platinum üyeler ise lig yapabilmenin yanı sıra aynı zamanda canlı yayın imkanı da sunuyor. Tier seviyesine göre sponsor bulmanın kilidi açılıyor.

Sponsorluk bulabilirsiniz

Kullanıcılar Tourney üzerinden bir seviyeye ulaştıklarında tek tıkla organize edebildikleri turnuvalarına aynı zamanda yine tek tıkla sponsor bulabilecekler. Bu da sadece bir yapay zeka üzerinden hem topluluğu canlı tutma hem de gelir elde etme modeli sunuyor.

Peki Discord kanalıma nasıl çağıracağım?

Tek yapmanız gereken Tourney’i Discord hesabınıza çağırmak. Bunu da game.tv’ye giderek sağ üstte yer alan “Invite Tourney” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Tabii turnuvaları web’te yapmak isteyenler de Discord’u hiç işin içine dahil etmeden turnuvalarını yapabilirler. Rekabetiniz bol olsun! 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler