WhatsApp koronavirüs botu oluşturdu

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs botu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün WhatsApp üzerinden yayılan bilgi kirliliğini önlemek amacıyla koronavirüs botu oluşturuldu. Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, neredeyse yaşantımızın olmazsa olmazı haline geldi. Arkadaş ve sevdiklerimizle bireysel ya da grup düzeninde iletişim halinde olabiliyoruz. Hal böyle olunca uygulamada haliyle birçok asılsız haber ve iddianın da en fazla yayıldığı anlardan biri. Bunun önüne geçmek isteyen WhatsApp, yeni bir özelliğini kullanıcılarıyla buluşturdu.

WhatsApp Koronavirüs Botu

Bu yeni özellik ile kullanıcılar kendilerine gönderilen mesajları hızlı bir biçimde web üzerinde hızlı bir biçimde tarayabilecek. Bu sayede gerçek dışı haber ve bilgilerin yayılmasının önüne geçmek isteyen WhatsApp’ın oldukça önemli bir konuda, büyük bir girişim içinde olduğu su götürmez bir gerçek.

Aynı zamanda buna ek olarak salgın döneminde doğu bilgi ve yönlendirmeleriyle insanların konu hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmasında önemli rol oynayan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bilgi kirliliğinin önüne geçmek üzere bir WhatsApp botu oluşturdu.

WHO WhatsApp botu
Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp botu

Koronavirüs botu nasıl kullanılır?

Otomatik olarak metin mesajları yollayan bot, salgın ile ilgili son rakamları, kendinizi virüsten korumaya yönelik tavsiyeleri ve sıkça sorulan soruların cevaplarını ve duyurularını kullanıcılarla paylaşıyor.

İngilizce olarak hizmet veren bu bota erişim sağlamak ise oldukça kolay. Tek yapmanız gereken +41 79 893 18 92 numaralı telefonu rehberinize eklemek ve WhatsApp üzerinden “join” yazarak bu numaraya mesaj göndermek. Bunları yaptıktan sonra günlük olarak yapılan yayınlar sizinle de paylaşılacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler