WhatsApp ve Instagram çöktü mü? Son dakika

WhatsApp ve Instagram’da sorunlar yaşanıyor.
Instagram WP Çöktü
WhatsApp ve Instagram’a ulaşılamıyor.

WhatsApp ve Instagram çöktü. Birçok kullanıcı her iki platforma da ulaşamadığından dolayı WhatsApp çöktü mü ve Instagram çöktü mü gibi aramalar yapmakta. 19 Mart 2021 saat 20.00 civarında her iki uygulamada da çökme yaşandı.

WhatsApp çöktü mü?

Bilinmeyen bir sebepten dolayı WhatsApp çöktü. Ne zaman düzeleceği veya neyden kaynaklandığı henüz bilinmemesinin yanında şu anda Facebook ve Twitter gibi platformlar hala kullanılabiliyor. Birçok kullanıcı sunuculardan kaynaklandığını iddia ediyor.

WhatsApp Çöktü Mü
WhatsApp çöktüğünden dolayı birçok kişi mesaj gönderemiyor.

Birçok kişi WhatsApp Instagram çöktü mü? Sorusunu sormasına rağmen henüz herhangi bir yetkili tarafından durum hakkında bir paylaşım yapılmadı. Daha öncesinden de sık sık çöken WhatsApp’ın ne zaman düzeleceği de epey merak konusu.

WhatsApp mesaj gitmiyor

WhatsApp mesaj gitmiyor ve soru işaretinde kalıyor. Uygulama çöktüğünden dolayı bir süre daha bu sıkıntıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Birkaç saate kalmadan tüm hatalar giderilerek WhatsApp tekrardan kullanılabilir hale gelecek.

Acilen birisine ulaşmanız gerekiyorsa Facebook’u kullanabilir veya SMS olarak dilediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp ekibi tarafından herhangi bir açıklama yapıldığı taktide bu içeriğimize ekleyeceğiz.

WhatsApp çöktü ne yapmalıyım?

Uygulama çöktüğünden dolayı birçok kişi WhatsApp çöktü ne yapmalıyım? Gibi sorular sormakta. WhatsApp’ta dahil olmak üzere herhangi bir uygulamanın sizden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı çökmesine karşılık herhangi bir şey yapmanız hatayı çözmeyecek.

Instagram Çöktü Mü
WhatsApp’ın yanında Instagram’a da ulaşılamıyor.

Kullanıcılar olarak WhatsApp’ın düzelmesi için sadece beklemek gerekiyor. Geliştirici ekip, kısa sürede sorunun neyden kaynaklandığını çözerek uygulamayı eski haline getireceğinden emin olmalısınız.

WhatsApp sorun mu var?

Bir diğer merak konusu olan “WhatsApp sorun mu var?” sorusu epey kişi tarafından merak ediliyor. Ara ara gidip gelen WhatsApp 19 Mayıs saat 20.00 ve 22.00 saatleri arasında yavaşlamaya başladı ve ardından tamamen çöktü. WhatsApp’ta sorun olduğundan dolayı ailenize veya arkadaşlarınıza başka platformlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Instagram çöktü mü?

WhatsApp’ın ardından Instagram’da çöktü. Birçok kullanıcı internet üzerinden “Instagram çöktü mü?” gibi aramalara devam etmesine rağmen herhangi bir sonuca ulaşamıyor. Tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi Instagram çökmesinin sebebinin neyden kaynaklandığı henüz bilinmemekte.

Instagram akış yenilenemedi
Instagram çöktüğünden dolayı birçok kişi akış yenilenemedi hatası alıyor.

Teknik aksaklıklardan dolayı kısa süreli gidip gelmeler yaşandığını iddia eden birçok kişi bulunsa da Instagram ekibi tarafından çökme konusuyla alakalı hiçbir açıklama henüz yapılmadı. Ayriyetten WhatsApp ve Instagram’ın kasıtlı olarak sunucularının kapatıldığı da düşünülüyor.

Instagram akış yenilenemedi hatası

Instagram’ın çökmesinden dolayı kullanıcılar Instagram akış yenilenemedi hatası ile karşı karşıya. Çökmeden kaynaklanan bu sıkıntı, uygulama düzeldikten sonra kendiliğinden düzelecektir. Instagram’ın düzelmesi durumunda hala bu sorunla karşılaşıyorsanız uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin.

WhatsApp ve Instagram’ın çökmesine bakanlıktan açıklama

WhatsApp ve Instagram çökmesinin kısa süre sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından bu durumla alakalı bir açıklama paylaştı. Sorunun yurtdışı kaynaklı olduğu ve yerli mobil uygulamalar olan Yaay! ve BİP’i kullanmalarını önerdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts