WhatsApp “viral” mesajlara dur diyor

Artık paylaşımda biraz daha yavaş olacağız.
whatsapp web nasıl kullanılır bilgisayarda
WhatsApp “viral” mesajlara dur diyor.

Yakın dönemde koronavirüsün 5G ile bizlere bulaştırıldığını, bu işin arkasında birçok devletin olduğunu anlatan birçok WhatsApp mesajıyla karşılaşmış olabilirsiniz. WhatsApp grupları üzerinden katlanarak yayılan bu tarz “viral” mesajlar için sonunda bir limit geliyor. Tabii bu işlem, mesajların doğruluğunu teyit etmekten ziyade “forward” yani yeniden gönderilen mesajlara limit koyarak yapılıyor.

Artık WhatsApp kullanıcıları, kendilerine WhatsApp üzerinden gelen bir mesajı birkaç tık ile tüm listelerine gönderemeyecekler. Bu konuda bir limit başlatan WhatsApp, kısa bir süre önce paylaştığı blog yazısında, gelen mesajların sadece bir kişiye yeniden gönderilebileceğini anlattı.

Yavaşlıyoruz

WhatsApp bildiğiniz gibi daha önce çift ok işareti ile bir mesajın başkasından alıntı olarak gönderildiğini kullanıcılarına gösteriyordu. Ancak yakın dönemde bu yeniden gönderilmiş mesajlar ile birçok komplo teorisi ortaya çıktı ve yalan yanlış bilgiler çığ gibi büyüdü. Bu konunun önüne geçmek isteyen WhatsApp, artık yeniden gönderilecek mesajların bir seferde sadece bir kişiye gönderilmesini sağlayacak. Yani bir mesajı tüm listenize göndermek için tek tek uğraşmanız gerekecek.

Güvenilir merciler ile çalışılıyor

Bu değişikliğin yanı sıra, kullanıcılarımızın doğru bilgilere daha kolay erişmelerini sağlamak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü ve 20’nin üzerinde milli sağlık bakanlığı da dahil olmak üzere birçok STK ve yönetim ile bire bir çalışıyoruz. Bu güvenilir merciler, bilgi ve tavsiye almak isteyen insanlarla doğrudan iletişim kurarak toplamda yüz milyonlarca mesaj gönderdi.

Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler