Akıllı Telefonla PS4 Devri Playlink!

Playlink-ile-mobil-cihazlar-ps4-oyunlarına-bağlanabiliyor

Oturma odanızda PS4 oyun konsolunuz ve cebinizde akıllı telefonunuz varsa artık birçok oyuna Playlink ile katılabileceksiniz.

Şuan hala devam eden E3 2017 oyun fuarında en büyük duyurulardan birisi şüphesiz Sony’nin Playlink çözümü oldu. Firmanın daha önceki çözümlerinden farklı olarak Playlink, mobil cihazlarınızı artık PS4 oyunlarının bir parçası haline getiriyor.

[youtube url=”https://youtu.be/PkG35tCiqU0″ fs=”1″ hd=”1″]

 

Yeni bir tanım

Firmanın öncesinde PS4 oyun konsolundan Xperia telefon ekranına görüntü yansıtması yapabilen bir çözümü vardı ancak Playlink daha farklı bir konsept olmuş. Artık biz oyuncular, oyunlarda ilerlemek için mobil cihazlar üzerinden mikrofonda şarkı söylemek, cihazı sallamak veya ekranda sürüklemeler yapmak gibi birtakım farklı aşamaları yerine getirmek zorunda kalacağız.

Sony henüz yeni çözümü ile ilgili teknik detayları açıklamadı. Elimizde sadece paylaştığı tanıtım videoları var ancak bir sertifika programına sahip olacağı kesin gibi. Ayrıca Android ve iOS için uygulama olarak kullanıma sunulacak. Yine oyunlara katılımın bir ücretinin olacağı tahmin ediliyor zira PlayStation Plus üyelerine That’s You! erişiminin ücretsiz olacağı şeklinde bir bilgi gönderilmiş.

Bu çözümün ilgi görmesi için elbette oyun desteğinin de olması gerekiyor. Sony bunun için çoktan kolları sıvamış ve yakında Playlink resmi indirmeye sunulduğu anda PS4 tarafında Hidden Agenda, Frantics, Knowledge is Power ve Singstar Celebration oyunları da satışa çıkmış olacak.

Özellikle evinde PS4 konsolu bulunan akıllı telefon sahipleri için Playlink yeni bir eğlence tanımı oluşturacak ve ilgi görecek. Böylece firmanın oyun satışlarına da dolaylı olarak etki etmesi sağlanacak. Yeni çözümün 4 Temmuz tarihinde netlik kazanacağı açıklandı.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler