Amazon 100 Milyon Prime Üyeyi Geçti!

Amazon.com

Hissedarlar Yıllık Mektubu Açıklandı!

Şu anda dünyanın en zengin insanı olarak gösterilen Amazon‘un kurucusu ve CEO‘su olan Jeff Bezos, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Hissedarlara Yıllık Mektubu“‘nu yayınladı. ABD’nin finansal dünyasının bütün bir yıl boyunca merakla beklediği bu yılki mektup da yayınlanmış durumda ve mektupta ilk kez şirketin üye sayısı kamuoyu ile paylaşıldı.

Yakın Zamanda Ülkemizde de Hizmet Verecek

Online alışveriş kapsamında dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan şirket, yakın tarihte ülkemizin içinde de hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Amazon, milyonlarca ürünü en geç 2 gün içerisinde ek ücret talep etmeden müşterilerine ulaştırdığı Prime Hizmeti son zamanlarda giderek popülerleşmekte. Açıklanan verilere göre Amazon’un Prime hizmetini kullanan kullanıcılarının sayısı 100 Milyonu geçti. Amazon, Prime hizmetinin abone sayısını bugüne kadar sık gibi saklıyordu.

Amazon.com Prime

Bezos mektubunda geçen sene Prime hizmeti kapsamında dünya genelinde 5 milyardan fazla ürünü tüketicilerine ulaştırdığını ve üye sayısında rekor kırıldığına dikkat çekti ve Prime hizmeti kullanan kullanıcılara 100 Milyonu geçik birçok farklı ürünün, sayısında kısıtlama olmadan teslim edildiğini ve en geç iki gün içinde hiçbir ek ücret talep edilmediğini belirtti.

Amazon Prime Hizmeti’nden yararlanan ülkelerin başında, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Fransa, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada bulunmakta. Bu hizmete en son Hollanda, Lüksemburg, Meksika ve Singapur’un da eklendiği belirtildi.

Prime Hizmetin Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime Üyelik ücretinin bugün için yıllık 99 dolar (400 Türk Lirası) ve aylık olarak da 13 dolar (52,54 TL) gibi bir ücrete tekabül etmekte. Prime hizmetine üye olanlar bu hizmet sayesinde birçok film ve diziyi ücretsiz olarak izleyebilmekte.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler