Amazon Kendi Oyun Motorunu Duyurdu: Lumberyard!

Lumberyard

Online satış sitesi Amazon değişik sektörlerde yatırımlarına devam ediyor. Son projesi ise dün duyurduğu oyun motoru Lumberyard. Oyun geliştiricilerine ücretsiz olarak sunulacak motor, tüm platformlarda çalışma özelliğine de sahip olacak. 3 boyutlu oyun projeleri için özellikle geliştirilen motor yapımcıları tarafından; “Harika dünyalar, gerçekçi karakterler, ve şok edici gerçek zamanlı efektler yaratabilecek, üstün kaliteli oyunlar yapabilen bir motor” olarak tanımlanıyor.

Amazon’un dün tanıttığı tek projesi Lumberyard değildi. Aynı zamanda çevrimiçi multiplayer oyunlar için ek bir gider veya performans harcamadan geliştirme yapabilecek GameLift isimli projesini de duyurdu.

Lumberyard dünden itibaren beta sürümüyle PC ve konsollar için erişilebilir hale geldi. Mobil platformlar için de yakın zamanda erişilebilir olacak.

Bilindiği üzere Amazon, Çevrimiçi oyun izleme sitesi Twitch’i 1 milyar dolara satın almıştı. Beklenildiği üzere Lumberyard doğal Twitch desteği ile geliyor. Bu da motorun kullanımını oldukça artıracağa benziyor. Son zamanlarda Twitch yeni çıkan oyunların en büyük tanıtım mecrası olmaya başladı. Oyun geliştiricileri de bunu dikkate alacaktır mutlaka.

Eğer siz de Amazon’un sunduğu bu oyun motoruna ücretsiz olarak erişmek istiyorsanız Amazon’un Lumberyard için açtığı özel sayfadan motoru indirebilirsiniz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler