Among Us Sunucu Güncellemesi

Çıkışından epey sonra popüler olan Among Us’ta büyük bir hile topluluğu bulunuyor. Bu durumun önüne geçebilmek için InnerSloth ekibi çeşitli sistemler geliştirdiğini paylaştı.
Among Us Sunucu Güncellemesi
Sunucu güncellemesiyle birlikte oyunda bulunan hileciler azalabilir.

Among Us sunucu güncellemesi ile hile kullananların önüne geçilebileceği düşünülüyor. Böyle bir sistemin adımları yeni atılmasının en büyük sebebiyse oyunun yeni yeni popüler olması. Hilecilerin önünü kesmek isteyen InnerSloth, güncellemenin olabildiğince erken geleceğini duyurdu. Aynı zamanda yapılan küçük çaplı çalışmalar sonucunda oyun dosyalarını değiştiren kişilerin oyuna bağlanamadığını paylaştı.

Among Us Sunucu Güncellemesi

Among Us sunucu güncellemesi ile oyuncuların çoğu hilelerin önüne geçileceği düşünülüyor. Bu oyunun hile karşıtı önlem almamasının en büyük sebebiyse çıktığı zamanda büyük bir kitleye hitap etmemesi. Epey küçük bir kitleye sahip olan Among Us için hile yapılmakla bile uğraşılmadı. Among Us, popüler olmaya başladığından itibaren oyunda hilelerle rastlanılmaya başlandı. InnerSloth ekibinin açıklamasına göre bu durum için epey uğraşıldığı rahatlıkla görülebiliyor. Aynı zamanda hile kullanan bir oyuncu varsa oyun daha başlamadan lobiden uzaklaştırabileceğiniz unutmayın.

Among Us Hile
Hile kullanan bir kişiyi lobiden atabilirsiniz.

Mobil oyunlar var olduğu sürece hilelerin de var olacağını unutmamalısınız. Oyun geliştiricileri ve hilecilerin arasında dönen bu amansız savaşta oyuncuların yapabileceği pek bir şey bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda Among Us’a yeni bir güncelleme getirilerek, oyun içerisine raporlama sistemi eklenebilir. Bu durumda oyuncular hile kullanan kişileri raporlayarak Among Us’ta bulunan hilecilerin daha hızlı temizlenmesini sağlayabilir.

Among Us’ı geliştiren kişiler dahi bu oyunun yazılımsal olarak epey kötü olduğunu kabul ediyor. Bu duruma bakılacak olursa Among Us’ta hile yapılması ve kullanması daha basit. Bundan dolayı Among Us popülerliğini yitirmeye devam ederse bir zamanlar geliştirilme sürecini durdurulduğunu açıkladıkları Among Us 2’nin yapılacağı açıklanabilir. Among Us 2’nin neden iptal edildiğini öğrenmek için “Among Us 2 geliştiriciler tarafından iptal edildi!” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Among Us Güncelleme
Hilecilerin önüne geçebilmek için birçok sistem yapıldığı paylaşıldı.

Üç kişiden oluşan InnerSloth ekibi tam anlamıyla hilecilerin önüne geçmeye çalıştıklarını paylaştı. Sunucu güncellemesiyle birlikte dosyalarda değişiklik yapanların oyundan atılmasını sağlamalarının yanında daha büyük çaplı bir sistem geliştirdiklerini ve bu sistemin hilecilerin sonunu getirebilecek düzeyde olduğunu bildirdi.

Birçok farklı yöntem denenmesinden dolayı Among Us’a hile karşıtı güncellemelerin gelmesi epey sürebilir. Bu süre boyunca sabırlı olmanız gerekiyor. Aynı zamanda hile kullandığını veya lobide sürekli sorun çıkaran birini gördüyseniz lobinin sahibinden bu kişiyi uzaklaştırmasını isteyebilirsiniz.

Total
0
Shares
4 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts