Android’in En Popüler 3 Mobil Oyunu

Android'in en popüler 3 mobil oyunu

2019’un son aylarında yapılan bir araştırmaya göre Android platformu domine eden 3 mobil oyun belli oldu. Android’in en popüler 3 mobil oyunu hangileri?

Android’in En Popüler 3 Mobil Oyunu

Golden Casino News‘in hazırlamış olduğu rapor doğrultusunda, 7 yıl önce hayatımıza dahil olan Subway Surfers oyununun indirilme sayısı 2,5 milyara ulaştı. Oyunun bu kadar indirilme sayılarına ulaşmasında uzun süredir güncelleme almasının büyük ölçüde etki ettiğini söyleyebiliriz. Subway Surfer’ın hala bu kadar popüler olması ise oldukça etkileyici. Bunun aynı zamanda oyun geliştiricileri için mesaj niteliğinde olduğunu, sonsuz koşu türündeki oyunların hala popülerliğini koruduğunu gösteriyor.

Mobil oyun dünya pazarında, sadece üç oyunun pazar payı yüzde 55 olduğunu söyleyebiliriz. Bu da milyonlarca oyunu düşünecek olursak gerçekten çok büyük bir oran. Mobil oyun dünyasını domine eden oyunların ise büyüklüklerine göre sıralaması şu şekilde:

  • Subway Surfers
  • Candy Crush Saga
  • Temple Run 2

Subway Surfers mobil oyun pazarının yüzde 23‘üne hakimken, Candy Crush Saga yüzde 19, Temple Run 2 ise yüzde 13‘lük bir orana sahip. Ayrıca Subway Surfers’in 2,5 milyar indirilmesinin yanında Candy Crush Saga da 1,34 milyardan fazla indirilme sayılarına ulaştı.

Bu oyunların yanında da hızla yükselen oyunların da unutulmaması gerekir. Call of Duty Mobile ve Pokemon GO, piyasaya sürüldükleri ilk hafta en çok indirilen oyunlar olma unvanlarını hala koruyorlar. Özellikle Call of Duty Mobile çıkış yaptığı andan itibaren yakaladığı büyük başarısı ile 2020 yılında bu üç oyunun hegemonyasına dur diyebilecek mi oldukça merak konusu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler