App Store’a Şimdi de Ön Sipariş Özelliği Geldi

App Store Ön Sipariş
App Store Ön Sipariş

App Store uzun bir süre sonra ön sipariş özelliği geliyor

Apple, geliştiricilerin uygulamalarını ön sipariş için kullanılabilir hale getirmelerine sessizce izin verdi. Yakında çıkacak olan uygulamaların App Store’da indirmeye hazır olmadan yaklaşık 90 gün öncesine ve iki gün öncesine kadar ön siparişte olarak listelenmesine izin verilecek. Bu özellik yeni uygulamalar için geçerlidir. 

Uygulama çıktıktan sonra, ön sipariş düğmesine basarlarsa otomatik olarak kullanıcının cihazına indirilir. Oyunlarla ilgili olduğu gibi bir fiyatın olduğu durumlarda, müşteri yalnızca indirmek için hazır olduğunda ücretlendiriliyor. Kullanıcılar, lansman tarihi gelmeden önce ön siparişlerini iptal etmekte serbesttir. Böylece Apple kullanıcılara ileride pişman olmamaları için bir vakit tanıyor. 

app store

Apple, geliştiricilere  özel marka bilinci oluşturmaya çalışıyor

Apple, geliştiricilere bu cephede yardımcı olmak için özel marka bilinci oluşturmaya çalışıyor. Ancak uygulamalar, Google’ın “Oyunlar” sekmesindeki “Ön Siparişler” bölümünde de bulunabilir. Apple’ın yeni özelliği ABD’de mevcut ancak İngiltere’de ve diğer dünya pazarlarında henüz App Store’a gelmiş gibi görünmüyor.

Apple’ın App Store’a yeni bir uygulama geldiğinde kullanıcılara bildirimde bulunmalarına izin verdikten bir yıldan sonra yeni özelliği kullanıcıların önüne sundu. 

Total
0
Shares
2 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler