Artifact 2019’da Mobil’e Geliyor

Artifact 2019'da Mobil'e Geliyor
Artifact 2019’da Mobil’e Geliyor

Valve, Artifact ile Mobil Platformlara da El Atıyor

Bilgisayar platformundaki oyun canavarı Valve, Android ve iOS için yeni Dota temalı kart oyunu Artifact getirmeyi planlıyor. IGN tarafından bildirilene göre, oyunun bir sürümünün 2019’un ortalarında yayınlanması bekleniyor. Bu arada PC versiyonu bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülecek ve ilk turnuvalar önümüzdeki yılın başlarında yapılacak.

Yeni kart oyunu, şirketin Source 2 oyun motorunda çalıştırılmak üzere Valve’den çıkan Android ve iOS’taki ilk oyun olacak. Valve başkanı ve sahibi olan Gabe Newell, oyunun ücretsiz olacağını ve Hearthstone gibi oyunların olduğu birçok oyundan farklı olduğunu söyledi. Oyuncuların, oyun içindeki pazarda eşyaları alıp satabilecekleri de teyit edildi.

Artifact nasıl bir oyun?

Artifact üç koridorda oynanan Hearthstone tarzı bir kart oyunudur. Oyuncular destelerini inşa ederler ve üç koridorda düşmanlarını yok etmeye çalışırken kendi kulelerini korumaya çalışırlar. Oyun, Aralık 2017’de piyasaya sürülen Bridge Constructor Portal için geliştirici Headup Games’e Portal oyununun lisansını verdikten sonra Valve’ın mobil oyuna ikinci girişini temsil edecek.

Oyunun çıkış fragmanını aşağıdan bulabilirsiniz. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler