Asus’tan Gelen Açıklamayla Sektör İyice Kızışıyor!

Asus

Bir Oyuncu Telefonu da Asus’tan!

Piyasada şu an satılmakta olan iki ayrı marke oyun telefonu bulunmakta. Bunlardan birisi Razer Phone diğeri de yeni satışa sunulan Xiomi Black Shark. Mobil oyun sektörünün her geçen gün büyümesi diğer firmaları da harekete geçirmiş gibi görünüyor. Asus gibi bir teknoloji de bu sektöre adımını atıyor. Oyun odaklı akılllı telefonu için firmadan ilk resmi açıklama gelmiş bulunuyor. ROG (Republic of Gamers) ve Strix serileri ile PC oyun sektörünün deneyimli ismi olan Asus da çok kısa bir zaman sonra mobil oyun severler için bir akıllı telefon üretecek.

CEO Jerry Shen, yaptığı açıklamada oyun için tasarlanan bir akıllı telefon üzerinde çalışıldığını söyleyerek bunu doğruladı. Jerry sözlerine telefonun şu an geliştirilme aşamasında olduğunu eklerken çıkış tarihi hakkında bilgi vermekten ise kaçındı.

Asus

Asus, Zenfone markası altında akıllı telefon piyasasında önemli bir başarı yakalayarak büyük bir yer elde etmeyi başarmıştı. Yakın zaman önce duyurduğu ZenFone 5 ve ZenFone 5Z modelleri ile de adından söz ettiren şirket Strix ve Republic of Gamers markası altında oyuncu klavyesi, oyuncu kulaklığı ve oyuncu mouse’u gibi ekipmanları piyasaya sürmekteydi. Bundan dolayı şirketin mobil oyun odaklı akıllı telefonlar üretmeye geçmesi sürpriz olmadı.

Kısa zaman önce Snapdragon 845 serisine 8 GB Ram desteği sunan ve 6.2 inç Full HD ZenFone 5Z adında bir model duyurmuştu. Yeni yapılacak olan oyuncu telefonuna ZenFone’un özelliklerinin üzerinden ne kadar ekleneceği bilinmemekte. Ancak Razer ve Xiomi’nin cihazlarına bakacak olursak birkaç değişiklik gerektirdiği görülmekte. Ekran konusunda 120 Hz gibi daha akıcı deneyimler sunan oyun telefonları bir gamepad ve hareket halinde uzun kullanımlar için uzun süre yetecek bir bataryaya sahip olmalı. Açıklamanın 1 Nisan günü yapılmış olması akıllara, “Acaba 1 Nisan Şakası mı?” sorusunu getirmiyor değil. Ama eğer gerçekse Asus’un her geçen gün daha fazla büyüyen bu pazara nasıl bir cihazla giriş yapacağının önümüzdeki günlerde daha da netleşmesi bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler