Bakan Şimşek’ten Dijital Oyun ve Konsolları Müzesi’ne Ziyaret

Dijital Oyun ve Konsolları Müzesi
Dijital Oyun ve Konsolları Müzesi

Türkiye’nin ilk ve tek Dijital Oyun ve Konsolları Müzesi

İlk sergisini 23-24 Mayıs tarihlerinde Bilişim Zirvesi Çocuk etkinliğinde gerçekleştiren Türkiye’nin ilk ve tek Dijital Oyun ve Konsolları Müzesi (DOYKOM), TOGED işbirliği ile İnovasyon ve Girişimcilik Haftası‘nda büyük bir ilgi yakaladı. “Eski ve yeni oyun severleri bir araya getirip, kuşak ve kültür farklılığını ortadan kaldırma” hedefi ile yola çıkan DOYKOM sergisinde 200’den fazla konsol ile binlerce oyun bulunuyor. Biz oyuncular için bir hazine olan bu girişimin ilk adımını yıllardır severek takip ettiğimiz Merlin’in Kazanı sitesinin kurucusu Murat Oktay attı. 

Dijital Oyun Konsolları Müzesi
Dijital Oyun Konsolları Müzesi

“Sanal Gerçeklik Gözlüklerine Odaklanmamız Gerek”

İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda oyun ve teknoloji sevenler ile buluşan DOYKOM’un ilk gündeki ziyaretçilerinden biri de Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu. Müzede yer alan konsol ve bilgisayarları incelerken, 80’li yıllarda bizim ülkemizde üretilen bilgisayar ve oyun konsolları için “Ne yazık ki o zaman başladığımız bu üretim imkanlarını devam ettirememişiz. Yine de gelişen teknoloji ile birlikte sanal gerçeklik gözlüklerine de odaklanmamız gerekiyor.” dedi. 

Siz de İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda Dijital Oyun ve Konsolları Müzesini ziyaret etmek isterseniz 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezine uğrayabilirsiniz. 

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler