Bashborgs ile sonsuz koşu türü ilk kez AR ile birleşti

Concept Haus Mobile tarafından geliştirilen AR oyunu Bashborgs ile gerçek dünyada sanal gerçeklik zevkini deneyimleyebilirsiniz.
Bashborgs

Concept Haus Mobile tarafından geliştirilen AR oyunu Bashborgs ile gerçek dünyada sanal gerçeklik zevkini deneyimleyebilirsiniz.

Bashborgs ile Gerçek Dünyada AR Deneyimi

Sonsuz koşu türü, Temple Run ile başlayıp tüm dünyada popüler hale gelen, Subway Surfer ile yerini sağlamlaştıran ve Flappy Bird ile de oyun severleri bağımlısı haline geldi. Günümüzde her ne kadar başarılı örneklerle karşımıza çıkamamakta. Ancak mobil oyun sektörünün senelerdir yeri sarsılmayan bir kategorisi olmaya devam ediyor. Nasıl ki sonsuz koşuyu mobil oyunların yükselişe geçmesindeki en büyük etkenlerden biri olarak tanımlamak yanlış olmazsa, son yıllarda hayatımıza giren AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisinin de mobil oyun alışkanlığını başka seviyelere taşıyacağını söylemek aynı derecede doğru olur.

Bashborgs
Bashborgs oyununda bulunduğunuz yeri taratarak olduğunuz yerde sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yakından takip edelerin bildiği üzere, AR oyun sektörü özellikle de ülkemiz adına henüz emekleme aşamasında. O yüzden ne zaman bir AR oyunla karşılaşsak heyecanlanıyor ve hemen oynamaya koyuluyoruz. Ancak bu sefer, mobil oyun dünyasındaki tarihi anlardan birine tanıklık etmekteyiz.

Sonsuz koşu türü AR ile birleşti

Bashborgs, sonsuz koşu türünü AR teknolojisiyle birleştirerek gerçek dünyaya taşıyor ve dünyanın AR destekli ilk sonsuz koşu deneyimini sunuyor. Tam da artık sonsuz koşu özelinde yukarıda saydığımız oyunların üzerine oyun gelmeyecek galiba düşüncesine inanmışken böylesine devrim sayılabilecek hamle bizleri fazlasıyla mutlu etti.

Bashborgs
İstediğiniz her yeri taratarak oynayabilirsiniz.

Dilerseniz hemen nasıl oynayacağınıza dair detaylara geçelim ve ardından da sizi oyunla baş başa bırakalım. Öncelikle, AR teknolojisine sahip her oyun ve uygulama gibi kameranız düz, pürüzsüz bir yere doğru çevirerek, o alanı tarıyorsunuz. Uygun bölgeyi bulduğunuz zaman da ekrana dokunarak AR özelliği aktifleştirip, oyuna başlıyorsunuz. Halınızın, koltuklarınızın veya masanızın üzerine yansıtabildiğiniz gibi kötü günleri geride bıraktıktan sonra çimenlerin, plajdaki kumların vb. pek çok yerin üstüne de yansıtabileceksiniz.

Robot bir karakteri yönetiyor ve üretim bandı misali hareketli bir bandın üzerinde koşuyoruz. Karşı taraftan üstümüze sürekli olarak mavi ve kırmızı renkte kutular geliyor. Kırmızı kutuları doğru zamanda ekrana tıklayarak yumruklayıp parçalamamız, yine doğru zamanda mavi kutuların üstünden atlamamız gerekiyor.

Sıradan bir sonsuz koşu oyunu olarak Play Store’daki yerini alsaydı, muhtemelen çoğumuz denemek için birkaç kere oynar ve bırakırdık. Ancak AR teknolojisinin ve sonsuz koşunun birleşiminin ilk örneği olarak baktığımızda, gerek grafik, gerek oynayış, gerek müzikler olarak oldukça başarılı bir iş çıkarıldığını söylemek gerek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler