Basketbol Arena Hakkında Bilinenler

Basketbol Arena geliyor! Türk mobil oyun firması Masomo, Kafa Topu 2 ile futbolun ardından şimdi de basketbola el attı.
Basketbol Arena
Masomo’nun yeni oyunu Basketbol Arena geliyor.

Basketbol Arena geliyor! Türk mobil oyun firması Masomo, Kafa Topu 2 ile futbolun ardından şimdi de basketbola el attı. Firmanın fırından yeni çıkan Basketbol Arena isimli oyunu, Romanya ve Macaristan’da açık betada yayınlandı. Ekibimizden Berkay son gelişmeleri bu videoda aktardı.

Basketbol Arena hakkındaki ilk gelişmeleri Kafa Topu 2’nin yapımcıları basketbol oyunu da yapıyor, işte ilk detaylar başlıklı yazımızda aktarmıştık. Şimdi biraz daha detay zamanı!

Basketbol Arena hakkında neler biliyoruz?

Oyun şu an açık betada ve birçok değişiklik yaşayabilir ancak şimdi bildiğimiz kadarıyla kafa topu 2’den bağımsız olarak yepyeni bir oynanış motoru ile geldi. Ayrıca karakterlerin artık elleri var ve vücut hareketleri de doğrudan oyuna etki ediyor.

Belki de en önemli özelliklerden biri oyunda koç ve ayni zamanda takımdaki diğer oyuncuları kontrol etme imkanı da olacak. Koç oyuncularınızı daha iyi oynatmanızı sağlayacak.Anlayacağınız üzere Masomo’nun Basketbol Arenası, Kafa Topu 2’den çok daha farklı bir oyun mekaniğine sahip olacak.

Masomo- Kafa Topu Online
Kafa Topu’nu oynamayan kaldı mı? =)

5v5 olacak mı?

Merak edenler olacaktır. Hemen açıklayalım, oyunda 5’e 5 mod olmayacak. Yani 5 kişi bir takımda olmayacak. Ayrıca maç içerisinde oyuncu değişikliği bile yapabileceksiniz.

Bu arada araya ufak bir bilgi sıkıştırayım. Geçtiğimiz dönem hayatini kaybeden efsane NBA yıldızı, Kobe de oyunda yer alacak ve onun anısına özel bir içerik de olacak.

Oyun online olarak oynanabiliyor. Ancak İbrahim Akman’ın Instagram’dan yaptığı soru-cevap etkinliğinde, ileride internet olmadan da oynanabilmesi için çalışmaların olabileceğini söyledi.

Basketbol Arena
Masomo

Online da olacak

Online oyun modunda arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Bunun dışında karşınızdaki rakipler tamamen gerçek oyunculardan oluşacak.

Rekabeti sevenler için de güzel bir haberimiz var. Oyunda parayla satin alinabilinen şeyler sadece estetik olacak. Karakterlerinizi geliştirmek için sadece oyunu oynamaniz gerekecek. Bu da özellikle rekabeti seven ve pay to win oyunlardan sikilanlar için çok iyi bir seçenek.

Belki de oyuncular tarafindan sevilecek en iyi şeyler ise her karakterin kendine has bir smaç tarzi olacak. Ayrica basketbolun içerisinde yer alan 2’lik, 3’lük ve blok benzeri detaylar da oyunda yer alacak.

Son olarak oyunun Türkiye’de türkçe spiker ile çikma ihtimali olduğunu da belirtelim. Konuyla ilgili detayli açiklamalar ve oyun hakkinda daha fazla bilgiye açik beta süreci sona erdikten sonra ulaşabileceğiz gibi duruyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts