Call of Duty Mobile 11 Ekim Güncellemesi

Call of Duty Mobile

Activision, Call of Duty Mobile için ilk güncellemesini yayınladı. Oyunun çıkışından bu yana alınan geri bildirimlerden yola çıkarak getirilen güncellemede oyuna ne gibi yenilikler geldiğine göz atıyoruz. İlk Call of Duty Mobile güncellemesi içerisinde neler bulunuyor?

Activision yeni yama ile birlikte “Free For All” yani “Herkese Açık” adındaki yeni oyun modunu sınırlı bir süreliğine aktif etti. Yeni mod 17 Ekim’de kaldırılacak. Ayrıca Call of Duty: Mobile’de bu hafta sonu 12 Ekim – 13 Ekim tarihleri arasında Double Soldier XP’nin canlı yayınlanacağı da açıklandı.

Call of Duty Mobile - Haberler ve Güncellemeler
Call of Duty Mobile – Haberler ve Güncellemeler

Call of Duty Mobile 11 Ekim Güncellemesi

Geçtiğimiz salı “Call of Duty Mobile 100 Milyon İndirmeye Ulaşarak Tarihe Geçti” yazımızda açıkladığımız gibi Call of Duty Mobile’ın çıkış lansmanı sonrası çok büyük başarılara tanık olduk. Ancak görüşüne göre bu daha buz dağının görünen yüzü. Bakalım bu hafta Call of Duty Mobile’da bizleri neler bekliyor?

  • Free For All (Herkese Açık) modu aktif edildi. (Sadece sınırlı bir süreliğine)
  • 12-13 Ekim Double Soldier XP etkinliği
  • 14 Ekim Klasik dönüş

Call of Duty Mobile Geri Bildirimleri Sonucu Giderilmeye Çalışılan Sorunlar

Şirket öncelikle her zaman geri bildirimlere göz attığını ve bu yüzden oyunda bulunan geri bildirim formunu kullanan herkese teşekkür ettiklerini belirtiyor ve bu geri bildirimlerde çokça tartışılan birkaç tartışmaya açıklık getiriyor. Bu tartışmalar hangileri bir bakalım:

Kontrol Desteği

Kontrol  desteği hakkında söylediklerinizi teknik ekip gayet net duyduklarını söyleyerek hali hazırda şu an bir kontrol desteğini denediklerini ve gelecekte bunu sunmak için doğru bir şekilde uygulandığından ve dengelendiğinden emin olmak zorunda olduklarını belirtiyorlar.

Oyuna Giriş Yapabilme Seçenekleri

Birçok oyuncunun Call of Duty Mobile’a giriş yapmanın bir yolu olarak Line, Facebook ve Guest dışındaki seçenekleri istediği göze çarpıyor. Onlar için sevindirici bir haberimiz var! Oyunagiriş yapmak için diğer seçenekler de araştırılmaya başlandı.

Performans Geliştirmeleri

Call of Duty Mobile sürekli güncellenecek ve gelişecek bir deneyimdir. Performans kısmı Call of Duty Mobile ekibinin Call of Duty Mobile destekleyen tüm cihazlar için kendini adadığı bir olaydır.

Hileci Raporlama Sistemi

Oyunu aldatan veya kötüye kullanan diğer oyuncuları bildirmek için lütfen oyun sonrası sağ üst köşede bulunan (kırmızı bir ünlem işareti) oyun içi raporlama aracını kullanmaya devam edin. Ancak oyuncuların hile yapanları bildirebilmeleri için alternatif çözümler üzerinde de çalışılıyor, bu nedenle ek güncellemeleri sıkı bir şekilde bekleyin.

Hata (Bug) Raporları

Herhangi bir sorun olduğunda oyun seçenekleri arasında Activision Destek birimine ulaşıp sorununuzu bildirebilirsiniz. Oyun içinden erişemiyorsanız sosyal medya aracılığı ile ya da “Bize Ulaşın” butonu aracılığı ile destek bölümüne her zaman ulaşabileceğiniz harika seçenekler de mevcut.

Call of Duty Mobile Facebook Giriş Hatası

Bazı oyuncular Facebook üzerinden oyuna giriş yaparken sorun bildirmişlerdir. Bu sorunu yaşıyorsanız, lütfen telefonunuzdaki önbelleği temizlemeyi deneyin, ardından Facebook uygulamasına tekrar giriş yapın ve en sonunda Call of Duty Mobile giriş sayfasında tekrar giriş yapmayı deneyin.

Sesli Sohbet

Call of Duty Mobile sesli sohbet hatası araştırmaları sürüyor. Bu nedenle, Call of Duty Mobile mikrofon sorunu çözüm arayışları devam ettikçe siz bu hataları Etkinleştirme Destek ekiplerine bildirmekten çekinmeyin.

Kurulum

Call of Duty Mobile sistem gereklerini istediğiniz bir uygulama mağazasında kontrol edebilirsiniz. Ancak biz yine de sizlerle paylaştık.

Türkiye’nin en yeni mobil oyun haberleri, inceleme ve rehber sitesi Mobidictum olarak Call of Duty Mobile oyunu hangi cihazlar tarafından desteklendiğini bizlerle öğrenebilirsiniz ve deneyebileceğiniz diğer sorun giderme adımlarını içeren bazı rehberleri de yine sitemizin içerisinde bulabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri içeriğine göz atabilirsiniz.

Arkadaş Listesi

Arkadaş ekleme ile ilgili sorunları bildiren oyuncular için: Herhangi bir oyuncu için lütfen arkadaşında yüklü olan sürümün sizinkiyle aynı olduğundan emin olun. Arkadaşınız Call of Duty: Mobile – Garena oynuyorsa sizinkiyle farklıdır. Çünkü Garena, Activision tarafından desteklenmeyen bir bölgede oyunun farklı bir sürümüdür. Farklı sürümden arkadaş ekleyemezsiniz.

Bu sorunu gidermek için yapmanız gerekenler:

  • Facebook hesabınıza giriş yapın,
  • Uygulamalar ve Web Siteleri seçin,
  • Aktif Uygulamalar ve Web sitelerine gidin,
  • Call of Duty Mobile’ı seçin ve Arkadaş Listesi seçeneğinin etkin olduğundan emin olun,
  • Uygulamanın görünürlüğüne gidin,
  • Filtreyi “Arkadaş” olarak değiştirin,
  • Ayarları kaydedin.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler