Çin Devi Alibaba Mobil Oyun Dağıtım İşine Dahil Oluyor

Alibaba Mobil

Çinli e-ticaret devi Alibaba,  Alibaba Games ile mobil oyun dağıtım işine giriyor…

Dağıtım hizmetinin başlatılması için bir milyar yuan (144.7 milyon dolar) yatırım yapan Alibaba, dağıtım ağı ve destek hizmetleri konusunda Mail.ru Grubu, TFJoy, Efun ve ONEMT ile ortak çalışacak.

Beş şirket, “Oyun Dağıtımının Küresel Stratejik İttifakı”‘nı oluşturduk şeklinde bir açıklama yaptılar.  Dünya genelinde mobil oyun dağıtımını geliştirmeyi ve oyunların yerel bölgelerinin dışındaki diğer pazarlara girmesini sağlamayı amaçlayan bu ittifak geliştiricilere her konuda destek olmayı da misyon edinmiş durumda.

Pürüzlü pazarlar

Alibaba Games Genel Müdürü Simon Shi, “Avrupa ve Amerika, Japonya ve Güney Kore, Orta Doğu, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya gibi en büyük beş pazarda  mücadele vereceğiz. Avrupa, Amerika, Japon ve Güney Kore pazarları olgun pazarlar olarak görülürken, son iki yıldaki Orta Doğu pazarında  hızlı bir gelişim görüyor ve gelişmekte olan pazarlar olarak Latin Amerika ve Güneydoğu Asya mobil oyun tüketiminde çok yüksek potansiyel taşıyor. ” şeklinde bir açıklamaya imza attı.

Alibaba daha önce Batılı geliştiriciler için Çin’de oyunlar yayınladı. Ağustos 2014’te oyunlarını ülkede yayınlamak için geçtiğimiz günlerde Netmarble tarafından satın alınan Kabam’la anlaşma imzaladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler