Clash of Clans Dünya Şampiyonası 1 Milyon Dolar Dağıtacak

Clash of Clans

Bu yılın başında gündeme gelen ve paylaşıldığı andan itibaren detayları merakla beklenen Clash of Clans Dünya Şampiyonası‘na dair bir detay daha oyuncularla paylaşıldı. 1 milyon dolarlık devasa bir ödül havuzuna sahip olan bu organizasyon, Almanya’nın Hamburg kentinde Clash of Clans ve espor meraklılarıyla buluşacak.

Clash of Clans yeni deneyimler sunuyor

Oyunun yeni modunda oyunculara 5v5 karşılaşma imkanı sağlıyor. Clash of Clans Dünya Şampiyonası da bu temeller üzerinden ilerleyecek ve dünya üzerindeki 40 milyon oyuncusunu 5v5 mücadele ile büyük ödüle giden yolda oynama şansı tanıyacak.

Dünya Şampiyonası için oynanacak eleme karşılaşmalarının tamamlanmasıyla etkinlikte izleyeceğimiz takımlar da netleşecek. Bu tarihten itibaren organizasyonda 6 takımın katılımı netleşmiş olacak. Kalan 2 ekip ise topluluğun verdiği oylar ile belirlenecek. Görünen o ki eleme karşılaşmaları sadece 2 takımı belirlemek için oynanacak. Verilen bilgilere göre, hali hazırda bu organizasyonda yer alacak ekipler şöyle: Tribe Gaming, Team Queso ve Vatang ve Queen Walkers.

Clash of Clans Dünya Şampiyonası’nda yer alacağı kesinleşen ekipler.

ESL One Hamburg bünyesinde oynanacak

Clash of Clans Dünya Şampiyonası, ESL One Hamburg bünyesinde gerçekleşecek. Birçok oyunda dünyanın en iyilerini karşı karşıya getirmeye hazırlanan ESL One Hamburg’un takvimine göre, bu organizasyon 25, 26 ve 27 Ekim tarihleri arasında oynanacak. Organizasyonun gerçekleşeceği alan ise Barclaycard Arena. 16 bin kişiye kadar doldurulabilen bu alan, 2002 yılından beri birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Büyük gün ne zaman?

25 Ekim Cuma günü sabah saat 09’u gösterdiğinde etkinlik alanının kapıları aralanacak. Bu saatten yarım saat sonra gösteriler başlayacak ve kısa bir süre sonra da karşılaşmalara geçilecek. Alınan bilgilere göre etkinliğin ilk gününde sadece eleme karşılaşmaları oynanacak ve yarı finale çıkan ekipler netleşmiş olacak.

Organizasyonun ikinci günündeyse yarı final maçlarına merhaba diyeceğiz. Yine sabah saatlerinde oynanacak olan karşılaşmalar ile Clash of Clans Dünya Şampiyonasında finale çıkan iki ekibi göreceğiz. Büyük final ise 27 Ekim Pazar günü, yine sabah saatlerinde oyuncuların karşısına çıkacak.

Yakın dönemde bir büyük mobil espor turnuvası da Asphalt 8’den geliyor. Online olarak oynanacak bu etkinlik, 20 ülkeden yüz binlerce oyuncuyu karşı karşıya getirecek. O konuda da bir içerik hazırlamıştık. Hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

http://mobidictum.com/mobil-oyun-haberleri/asphalt-8-summer-tournament-2019-turkiye.html

Organizasyona dair detaylar ve mobil dünyaya dair haberler için Mobidictum’a göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler