Clash of Clans’a Yeni Başlayacaklara Öneriler

clash of clans

Konusunu bilen bir oyuncu tarafından, Clash of Clans hakkında giriş bilgileri duymak ister misiniz? Cevabınız evetse doğru yerdesiniz! Bir Clash of Clans forumunda madde madde bu konu işlenmiş. clashofclans.web.tr üzerinden bir oyuncu, Clash of Clans’a yeni başlayan oyuncular için tecrübelerinden yararlanarak madde madde bilgiler vermiş. Saldırı yapılma düzeninden köy binasının seviyesine kadar birçok konuda bilgi veren bu maddeleri, hiçbir oynama yapmadan sizlerle paylaşıyoruz. İçeriği direkt olarak kaynağından okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Clash of Clans

 • Oyununuzun silinmesini istemiyorsanız iOS kullanıcıları Game Center’a, Android kullanıcıları Google+ hesaplarına köylerini kaydetmelidir. Hatta iOS’dan Android’e ve Android’den iOS’a hesaplarını bağlayarak aktarın.
 • Oyuna ilk başladığınızda size verilen yeşil taşları ne sebeple olursa olsun harcamayınız. O taşları oyunun bel kemiği olan 3-4-5. işçilerini almak için kullanacaksanız.
 • Köy binanızı, duvarlar ve tuzaklar dahil bütün unsurların bulunduğunuz seviyede olabilecek en üst seviyeye çıkartmadan yükseltmeyin.
 • Sürekli saldırı yaparak (özellikle terkedilmiş köyleri yağmalayarak) ganimet toplayın.
 • Köyünüze saldırıldığında yıkılan bütün binalar kendiliğinden yenilenir. Yenilenmeyenler sadece tuzaklardır. Tuzaklarınızdan birinin üstüne tıkladığınızda hepsini çalıştır seçeneği vardır, hepsini tekrar çalıştırın. Tuzaklarınızı sürekli çalışır tutunuz.
 • Topladığınız ganimetleri dengeli kullanın ve işçilerinizi asla boş bırakmayın. Hangi işçiniz ne zaman boşta kalacaksa ona göre ganimet ve yükseltme planınızı yapın, geri kalan altını duvar yükseltmeye, iksirde laboratuvardan asker seviyesini yükseltmek için kullanın.
 • Savunma binalarınızı yükseltirken öncelik sırası: Büyücü Kulesi, Havan, Hava Savunması, Top, Okçu Kulesi seklinde olsun. Eğer bu savunma unsuru yok ise ondan bir sonraki sizin için önceliklidir. Büyücü kulesi ve havanın önemi, size saldıran kişiler genelde yeni olacağından askerlerini bir anda toplu olarak gönderecektir. Toplu olarak saldıran askerlerin dağılmadan kolayca yok edilmesi içindir.
 • Savunma ve saldırı taktiklerini kendiniz geliştirebileceğiniz gibi, forumlar, YouTube gibi birçok kaynakta hazır bilgiler mevcuttur. Onlardan faydalanmayı ihmal etmeyin.
 • Köy binanızın seviyesine göre savunma düzeni oluşturun. Savunmanızı dengeli ve düzenli oluşturmanız saldırı aldığınızda daha az ganimet kaybetmenizi sağlayacaktır. Kaybettiğiniz savaşları izleyin ve savunmanızın zayıf yanlarını telafi etmeye çalışın.
 • Ganimet (farming) düzenlerini tercih ediniz. Bu düzenlerde köy binası genellikle köyün duvarlarının uzağında bir yerlerdedir. Bunun mantığı ise; kupa yükseltmek için köy köy gezen oyuncular sizin binanızın uzakta olduğunu gördüğünde birkaç okçu ile köy binanızı yıkacaktır. Bu ona az da olsa kupa kazandırır, sizin de kupa düşmenize sebep olur. Ancak siz kaybettiğiniz kupa karşılığında 12 saat boyunca sürecek olan koruma kalkanı kazanırsınız. Saldırı almadan daha hızlı bir şekilde gelişebilirsiniz.
 • Klan kalesinde asker bulundurmaya özen gösterin. Çünkü saldırı aldığınızda size en çok yardımı dokunacak unsur klan kalesinde bulunan askerlerinizdir. Klan kalesinde asker bulundurmanız için 2 yöntem vardır. 1) Bir klana üye olmak, asker almak ve asker bağışlamak, klan formatına uygun hareket etmek 2) “REQ” klanlarına arama kısmında arama yapıp girmek (genelde toplam kupası 18.000 olanları tercih edin), asker isteği yapıp, klan kalesi dolar dolmaz hemen çıkmak. Bu klanlarda beklemeye müsade etmezler, uzun beklerseniz atılırsınız.
 • Köy binanızın seviyesine uygun bir kupa aralığında bulunmalısınız. Çok kupa düşerseniz yağmalayacak ganimet bulamazsınız, attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. Çok kupa yükselirseniz ganimet olan köyleri bulursunuz ama birçoğu sizden çok çok güçlü olduğu için ganimetleri alamazsınız. O yüzden kupa aralığına çok dikkat etmek gerek.
 • Duvardan tasarruf etmek için köyünüzü köşelere kenarlara koyup da, “Nasıl olsa en dipte binalarım, asker koyacak yer yok, sadece boşta kalan yerlere duvar koyayım” diye düşünmeyin. Çünkü her zaman saldıran kişinin asker koyma alanı sizin köy alanınızın 1 sıra dışından başlar.
 • Madenlerinizden gelen ganimetleri toplamaya özen gösterin, ganimet madende kalacağına depolarınızda kalsın.
 • Laboratuvarınız asla boş kalmamalı. Asker yükseltsin, büyü yükseltsin. Yeter ki yükseltsin…

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler