Design Week Turkey 8-12 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde!

Design Talks
Design Talks

Design Week Turkey 8-12 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde Gerçekleşecek!

Tasarım ile tüm endüstrileri buluşturmak amacı ile yola çıkan Design Week Turkey, ikinci yılında “Tasarımın Potansiyeli” temasını gündeme taşıyor. Tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, tasarım kültürü oluşturmak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve de rekabetçi üstünlük sağlayarak gerek ekonomimize gerekse medeniyetimize sağlanabilecek katkının potansiyelini vurgulamak üzere önemli bir platform olan Design Week Turkey bu yılda oldukça kapsamlı bir program ile Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor.

Finlandiya Günü

Endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası’na özel hazırlanmış enstalasyonları da etkinlikte yer alacaktır. Türkiye Tasarım Haftası’nda ihracatçı birliklerinin farklı konu başlıklarında gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projeleri sergilenecek; etkinlik, dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal/uluslararası projeleri ve konuk ülke Finlandiya’nın ünlü tasarımcılarının ve markalarının katıldığı “Finlandiya Günü” özel içeriği ile zenginleşecektir.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması

Ayrıca, 2008 yılından bu yana, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeterek ihracatta ve ulusal pazarda, tasarım ile katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran ürünlere iyi tasarım ödülü kazandıran Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması’nın 6. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreni “Türkiye Tasarım Haftası” ile eş zamanlı düzenlenecek, finale kalan tüm ürünler Design Turkey için ayrılan özel alanda sergilenecek.

Oyun ve Animasyon Sektörlerinde Tasarım Dinamikleri Paneli

Türkiye Tasarım Haftasının dördüncü gününde 11 Kasım saat 11.40’da Moderatörlüğünü Oyunder’in yönetim kurulu üyesi ve ReContact İstanbul oyununun yapımcısı Simay Dinç’in üstleneceği ‘Oyun ve Animasyon Sektörlerinde Tasarım Dinamikleri’ panelinde Ubisoft’dan Leo Lee grafik tasarımcısı Viktor Hertz, Anima’nın kurucusu Mehmet Kurtuluş, VR/AR Influencer Sanem Avcil yer alacak.

Bu tarz içerikler için Mobidictum’u takip etmeye devam edin. Sitenin ana sayfasının sağ alt bölümünden bildirimleri aktif ederek yayınladığımız içeriklerden hızlıca haberdar olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler