Diablo Immortal Oyunu Tepkilerin Odağı Oldu

Merakla Beklenen Diablo Immortal Oyunu mobil mi
Diablo Immort

Herkesin uzun zamandır merak ile beklediği Dioblo’nun yeni oyunu Diablo Immortal oyunu geçtiğimiz günlerde oyun severlere duyruldu. Ancak beklenmedik bir şekilde oyunun sadece İos ve Android platformlarda varlık göstereceğinin açıklanması birçok kişi tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Bildiğiniz üzere Diablo 3 çıktığında oyun, bekleneni veremediğinden dolayı çok eleştiri almıştı. Oyunun son serisi olarak çıkan, Diablo 3 oyununa olan tepkiler daha yeni yeni dinmekteydi. Ancak Blizzard efsanesi Diablo’nun son oyunun mobil olmasını duyurması ile bu tepkiler yeniden alevlenmişe benziyor. Öyle olacak ki bu merak konusu olan Diablo Immortal oyunu videosu, daha sosyal medyaya düşer düşmez oldukça fazla miktarda dislike ve yorum aldı. Bunun üzerine her ne kadar oyun videosu silinip, tekrar yüklense de oyun sevenlerin Diablo Immortal oyununa yüklenmesi devam etti.

Blizzard Diablo Immortal İçin Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı

Tepkilerin çığ gibi büyümesi ile Blizzard kurucusu Allen Adham bir açıklama yayınlamak zorunda kaldı. Diablo gibi efsane bit oyunu mobil platforma çıkarmanın bazı risklerini kabul eden kurucu, açıkçası oyunculardan bu kadar çok tepki alacaklarını da beklemediklerini söylemeden geçemedi.

"<yoastmark

Diablo’nun bu oyunu, her ne kadar büyük tepki çekse de günümüz şartlarında mobil rol oyunu olarak çıkması oldukça isabetli bir karar olabilir. Zira bu oynaması oldukça zevkli oyunu, bilgisayardan oynayamayan birçok oyuncu bulunmaktadır.

Gelecek günlerde bu tepki dinerek, Diablo Immortal oyunu sevilir mi bilinemez. Ancak hiç şüphesiz ki Diablo oyunu serisi her zaman efsane oyunlar arasında yerini alacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler