Dixit World iOS ve Android’e geliyor

Tempete Studio, eski adıyla Libellud Digital tarafından geliştirilen ve masa oyunu olacağı belirtilen Dixit World tanıtıldı.
Dixit World
Dixit World çok yakında açık betaya sunulacak.

Tempete Studio, eski adıyla Libellud Digital tarafından geliştirilen ve masa oyunu olacağı belirtilen Dixit World tanıtıldı.

Dixit World – Kart Anlatma Oyunu

Dixit 2010’da ilk defa piyasa çıktığında dünya çapında tam olarak 6 milyondan fazla sattı. Bu oyunu daha da geliştirmek için Tempete Studio bu işin üzerinde çalışıyor. 2018’den beri hem iOS hem Android’e sunulmak için geliştiriliyor. Tempete Studio tarafından oyunun yayınlanma tarihi henüz açıklanmasa da beta testini 18 Mayıs’ta başlatacağını duyurdu. Betaya katılmak için resmi sitelerine bakabilirsiniz.

Dixit
Dixit

Dixit World oyununda çeşitli çevrim dışı ve çevrim içi modlar bulunacak, böylece her yerde bu oyunu oynayabileceksiniz. Ama genel olarak çevrim içi ve çok oyunculu olacak. Böylece Dixit oyunu oyuncularını kendine çekecek ve oyun içerisinde oyuncular sosyalleşme fırsatı bulacak. Dixit World oyununu tüm dünyadaki oyuncularla oynayabilirsiniz.

Masa oyunlarına pek aşina olamasak da bu oyun oldukça basit görünüyor. Bu da şüphesiz oyunun popülaritesini oldukça arttırabilir. Oyun içerisinde bulunan bir oyuncu hikaye anlatıcısı rolüne üstleniyor ve elindeki 6 karta bakarak kartların üstüne bulunan resimlerden biriyle eşleşen cümleler söyleyecek.

Diğer oyuncular daha sonra kendi elindeki kartlara bakacaklar ve söylenen cümleyle eşleşen kartları seçip ortaya atacaklar. Hikaye anlatıcısının ve oyuncuların kartları otomatik olarak karıştırılır ve açık olarak oynanır. Oyunda kartları tahmin edip 30 puana ulaşan ilk kişi oyunun galibi olacak. Ayrıca sadece kart bilmenin dışında oyun içerisinde çeşitli puanlama sistemleri de mevcut.

Oyun şu anda beta sürümünde ancak yakın zamanda App Store ve Google Play Store’da satışa sunulacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts