Doom Eternal 2020 Yılına Ertelendi!

Doom EternalDoom Eternal
Doom Eternal

Doom Eternal önümüzdeki yıla ertelendiği açıklandı!

Doom Eternal Önümüzdeki Yıla Ertelendi!

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Doom Eternal’dan kötü haber geldi. Bu yıl çıkması beklenen oyun önümüzdeki yılın Mart ayına ertelendi. Duyuru DOOM Twitter hesabından bu sabahın erken saatlerinde yapıldı. Ayrıca Switch platformu için duyurulan Doom 64’ün de PC’ye geleceği duyuruldu.

Başarılı oyun serisi Doom’un, en yeni oyunu olan Doom Eternal aylardır ön siparişlerdeki en pahalı oyun olurken bugün gelen haberler sonrası oyuncuların bir hayli canı sıkıldı. 22 Kasım 2019’da çıkması beklenen oyun Twitter üzerinden yapılan duyuru sonrası 2020 yılına ertelendiğini oyun severlere duyurdu.

Doom’un resmi Twitter adresi üzerinden yapılan paylaşım ile oyunun çıkış tarihi 22 Kasım 2019’dan 20 Mart 2020’ye ertelenmiş oldu. Bunun yanında da oyunun geliştiricisi olan Id Software şu açıklamalarda bulundu:

“Size en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak ve DOOM Eternal’ın hız ve kalite standartlarımıza uyması için, çıkış tarihini birkaç ay ileri taşıyarak 20 Mart 2020 olarak yeniden belirlemeye karar verdik. Bu gecikmenin çoğu hayranımız için bir hayal kırıklığı olacağının farkındayız ama DOOM Eternal’ın beklediğinize değecek bir oyun deneyimi sunacağı konusunda kendimize güveniyoruz.”

Ayrıca Invasion yani İstila adındaki bir mod da Doom Eternal oyuncuları için çıkış lansmanından hemen sonra gelecek bir güncelleme ile ücretsiz olarak sunulması planlanıyor. Switch için piyasaya sürülmesi beklenen Doom 64’te PC yaptığı sürpriz ile PC platformuna hazırlandığı söylendi.

Doom’un resmi Twitter hesabından atılan o Tweet:

Doom Eternal
Doom resmi Twitter hesabından yapılan duyuru
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler