Dragalia Lost 100 Milyon Doları Devirdi

dragalia lost

RPG dünyasının ünlü mobil oyunlarından Dragalia Lost yeni bir başarıyla karşımızda. 2018’in sonbahar aylarında karşımıza çıkan bu yapım, Sensor Tower‘ın paylaştığı verilere göre, dünya genelinde 100 milyon dolardan fazla bir gelir elde etti. Dragalia Lost, Japonya merkezli firma Cygames tarafından geliştirilmiş ve Nintendo tarafından paylaşılmıştı. Bu yapım Android, iOS ve tabii ki Nintendo platformlarında oyuncuların karşısına çıkmıştı. Şimdiyse başarılarının meyvelerini topluyor.

Dragalia Lost hızlı başlamıştı

Dragalia Lost bu sayılarıyla öne çıkarken, çıkışını yaptığı dönemde de dikkat çekmişti. Sadece iki haftada 16 milyon dolarlık gelir elde etmeyi başararak dikkatlerini üzerine çeken bu yapım, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’dan 13,5 milyon dolarlık satış yapmayı başarmıştı. Ne yapacağı merakla beklenen ve güncellemeleriyle oyuncu sayısını artırıp artıramayacağı merak konusu olan oyun, şimdilerde 100 milyon dolarlık geliri geçmiş durumda.

Nintendo içinde 2. sırada

Nintendo imzasını taşıyıp en çok gelir elde eden oyunlar arasında ikinci sıraya yükseldi. Zirvede yakından tanıdığımız Fire Emblem Heroes yer alıyor. Fire Emblem Heroes, 591 milyon dolarlık geliriyle kendisinden sonra gelen onlarca oyundan daha büyük bir gelir havuzu sunuyor. Kısa bir süre öncesine kadar listenin ikinci sırasında Animal Crossing yer alıyordu. 99 milyon dolar ile ikinci sırada kendine yer bulan Animal Crossing, Dragalia Lost’un son dönemde yaptığı atakla birlikte 3. sıraya düştü. 100 milyon dolarlık gelir barajını geçen Dragalia, bu sayısıyla Nintendo’nun en çok gelir elde eden ikinci oyunu oldu.

dragalia lost

Oyunun geliştirici ortağı Cygames, Japonya çıkışlı bir firma. Bu bağlamda oyunun hem Nintendo’nun yayıncılığında çıkması hem de geliştirici firmanın Japonya’da yer alması nedeniyle Japonya’da büyük ilgi gördüğünü tahmin edebiliriz. Bu konuda da sayılar ortaya çıkarken, Dragalia Lost’un sadece Japonya’dan 58 milyon dolardan fazla kazandığını biliniyor. Oyunun en çok kazandıran bir diğer bölgesiyse Amerika Birleşik Devletleri. Paylaşılan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan mobil oyuncular bu oyun için toplamda 21 milyon dolar harcamışlar.

Mobil oyun dünyasından son haberler, gündemin öne çıkan oyunlarının incelemeleri ve çok daha fazlası için Mobidictum‘u takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler