Dragalia Lost Sürpriz Çıkış Yaptı!

dragalia lost karakterleri
Dragalia Lost oyun dünyasını şaşırttı!

Dragalia Lost, Nintendo platformuna yönelik olarak geliştirilen oyunların son örneği olarak dikkat çekiyor. İki haftalık bir geçmişe sahip olan oyun, oyuncuların büyük oranda ilgisini çekmiş durumda. Aksiyon dolu hikayesi ve oynanabilirliği yüksek RPG özellikleriyle oyun kendi platformunda ön plana çıkıyor. Dünya genelinde satışa çıksa da ABD ve Japonya ağırlık olarak oynanan oyun Hong Kong, Tayvan gibi yerlerde de ilgi görüyor.

Dragalia Lost
Dragalia Lost

Dragalia Lost İki Haftada Ne Kadar Gelir Elde Etti?

Henüz iki haftalık bir geçmişe sahip olmasına rağmen oyun özellikleri ile dikkat çeken Dragalia Lost gelirlerde dikkat çekici rakamlara ulaştı. Sadece iki haftada 16 milyon dolar gelir elde etmeyi başaran nintendo rpg oyunu bu gelirin büyük kısmını iki ülkeden aldı. Sensor Tower’dan elde edilen rakamlara göre ABD ve Japonya’nın toplamda 13,5 milyonluk rakamı getirdiği biliniyor. Satışlarıyla adını duyurmasından dolayı yakın zamanda oyunun daha da fazla satış yapabileceği düşünülüyor. Satış performansıyla Japonya’nın zirvesine oturan oyun en fazla geliri Japon oyunculardan kazanıyor.

Dragalia Lost İndirmelerde Kaçıncı Sırada?

Nintendo platformuna özel olarak Cygames tarafından geliştirilen oyun bu işbirliğinin meyvelerini alıyor. Japonya genelinde iOS uygulamaları içinde 19. sıradaki oyun ABD’de 512. sırada yer alıyor. Gelir elde etme bakımından ise Japonya’da 10. ABD’de ise 62. sırada yer alıyor. Bu rakamlardan hareketle oyunun kendi boyunu da aştığı rahatlıkla söylenebiliyor. İki haftalık gelir karşılaştırmaları alındığında ABD ve Japonya’da oyunun üçüncü sırada yer aldığı da görüldü. Ücretsiz uygulamalar grafiğinde de başarılı bir performans çizen dragalia lost karakterleri bakımından 60 farklı içeriği sunduğu için ilgi görmeyi sürdürüyor. Bu rakamlarıyla oyun Fire Emblem Heroes ve Super Mario Runs’ı yakından takip ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler