Metin Tabanlı RPG Oyunu Director: Xenite Çıktı

Yerli oyun stüdyosu EDDA Interactive ilk oyunuyla karşımızda. Director: Xenite adı verilen bu yapım metin tabanlı bir RPG oyunu olarak hazırlanmış. Oyun oyunculara interaktif bir hikaye deneyimi sunmayı amaçlıyor ve oyun bünyesinde karşımıza çıkan kararlara verdiğimiz cevaplar bizleri farklı sonlara götürüyor.

Director: Xenite’te zaman yolculuğu yapan bir şirketin yönetimini üstleniyoruz. Ajanları idare edip verilen görevleri tamamlayarak oyunu bitiriyoruz. Her bölümden 500’dan fazla önemli seçenek oyuncuları 20’den fazla alternatif sona götürüyor. Bu yapımı Android ve iOS cihazlarımızda oynayabiliyoruz.

“Director: Xenite Aslında İnteraktif Bir Hikaye”

Director: Xenite aslında bir mobil oyundan ziyade, interaktif bir hikaye. Bilim kurgu temalarının hakim olduğu ve 400,000 kelimeden oluşan bu derin hikayede siz oyuncu olarak, Bourphus Incorporated adlı şirkete yeni atanmış ve zaman ajanlarını yönetmekten sorumlu bir “Direktör” rolünü oynuyorsunuz. Direktör olarak altınızdaki zaman ajanlarını yöneterek “Başkan” denilen yöneticinin verdiği görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz.

Son derece karışık bir ortam içinde verilen görevleri istenen şekilde yerine getirmemizi isteyen bu oyunda başkan öncelikle bizden Xenite adı verilen bir elementi bulmamızı istiyor. Gizemli olduğu görülen ve arkasında toplama kamplarına kadar giden bir hikaye olduğu görülen bu madde için bir lokasyon tespiti yapıyor ve 2. Dünya Savaşı ortamına dahil oluyoruz. Yapımın heyecanı da burada başlıyor. T.A.T.I adı verilen arayüz üzerinden zaman ajanlarımızı yönetiyor ve lokasyon bilgilerini eksiksiz toplamaya çabalıyoruz. Verdiğimiz kararlar bizi bir felakete de sürükleyebiliyor. Bu anlamda interaktif hikayelerin en ilgi çekici tarafına göz atmış oluyoruz.

EDDA Interactive’in yazdığı ve geliştirdiği bu oyun 80’lerdeki text adventure fulyasının modernize edilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Her ay yeni bir bölümün geleceği bu metin tabanlı interkatif rpg oyununu ₺2,99 fiyatı ile App Store ve Google Play Store’da bulabilirsiniz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler