Oyun Platformları: En İyi 5 Tanesi – Mobidictum

Oyun platformları

Oyun platformları arasından en iyileri hangisi? Oyun satın almak için bir yer arıyorsunuz ama hangisine karar veremiyorsanız bu içerik size göre!

Oyun Platformları

Oyun sektörü her geçen gün başarılı bir şekilde gelişip büyümekte ve birçok başarıya şahit oldukça birçoğumuzun içinde bir e-sporcu olma isteği oluşmuştur. Profesyonel bir esporcu olamasak da biz gamer’lar için oyun platformları adeta bir hazine değerinde.

İşte Karşınızda En İyi Oyun Platformları

oyun platformları

Steam

Oyun platformları arasından belki de en aşina olduğunuz Steam’dir. 12 Eylül 2003 yılında kurulan Steam bugün 15 yıldır hizmet vermekte ve kurulduğu dönemden bu yana popülerliğini koruyor.

Steam, Windows platformunun yanında Linux ve Mac desteğine de sahip. Bu destek sayesinde bir oyunu satın aldığınızda, oyun diğer platformları destekliyorsa, diğer bilgisayarlarda da oynayabiliyorsunuz. Ayrıca son yıllarda Mac tarafında inanılmaz bir oyun desteği de sağlandı. Steam’de daha önce indirdiğiniz oyunları başka bir bilgisayara geçtiğiniz zaman defalarca kez indirmenize gerek yok. Tekrar tekrar indirmek yerine oyunlarınızı yedekleyip aktarım yapmanız sizlere bir hayli zaman kazandırmakta. Oyunları yedeklemek için bilgisayarınıza harici depolama cihazınızı bağladığınızda Steam sekmesinde Oyunları Yedekle ve Geri Yükle seçeneğini seçerek oyunlarınızı harici diskinize kaydetmiş oluyorsunuz. Daha sonra ise diğer bilgisayara yine aynı bölümden bu kez Geri Yükleme seçeneğini seçip oyunları indirmeye gerek duymadan kurabilirsiniz.

steam

Origin

Origin, dünyaca ünlü firma olan Electronic Arts tarafından tasarlanmış ve Steam’e benzer bir görev ve işlevi vardır. Origin’de EA oyunlarının tanıtım sayfalarına erişebileceğiniz gibi oyunların demolarını ya da orijinal hallerini satın alıp oynayabileceğiniz ve achievement puanlarınızı takip edip arkadaşlarınızla Multiplayer ve Co-Op oyunlar oynayabileceğiniz bir platformdur.

Origin

GOG

GOG.com, önceki adıyla Good Old Games, Polonya asıllı video oyun dağıtımcısı CD Projekt‘in oluşturduğu Varşova, Polonya merkezli video oyunu satış platformudur. GOG Galaxy adında bir video oyunu satış uygulaması bulunmaktadır. Halihazırda 5 dilde hizmet vermekte olup 1000’i aşkın oyunu bünyesinde bulundurmaktadır. GOG oyunculara Microsoft Windows, OS X ve Linux platformları üzerinden, video oyunlarını DRM koruma ve kısıtlamaları olmadan sunmaktadır.

Gog.com

itch.io

Web tabanlı oyun severler, sizleri de unutmadık! itch.io tam size göre bir site. Windows, iOS, Android, Linux ve Web tabanlı, hemen hemen her platformdan oyun barındıran sitede birçok oyun kategorisi de bulunmakta. Ücretli oyunlar olduğu gibi ücretsiz oyunlar da bulunan itch.io’ya eğer kendi yapmış olduğunuz oyun da varsa siteye yükleyebilirsiniz.

itch.io

Uplay

Uplay, Ubisoft tarafından geliştirilen bir sosyal platformdur. Uplay üzerinden oyunlar satın alabilir, arkadaş ekleyebilir ve puan toplayıp bu puanları oyun içi satın alım yaparken veya oyun alırken kullanabilirsiniz.

Uplay parasını oyun satın aldıkça ve oyun içi görev başarımlarını tamamladıkça kazanabiliyorsunuz. Ayrıca oyunlarda geçirdiğimiz vakitler de bazen puan kazanmanıza yardımcı olabiliyor. Bu puanlar biriktikçe oyunlar içinde özel eşyalar satın alabilirsiniz. Belirlenen bazı oyunlarda da bu puanları indirim olarak kullanmanız mümkün. 250 Uplay puanı size %50 gibi bir indirim şansı sağlamaktadır.

Uplay

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler