ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonu Finali!

ESL Türkiye Şampiyonası

ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonu Finali 13 Mayıs’ta Yayında!

Eleme aşamasında 256 takımın katılımıyla başlayan ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu, 13 Mayıs Pazar günü yarı final ve final karşılaşmalarında yaşanacak heyecanlı mücadeleleri espor severlerle buluşturarak kış sezonunun kapanışını yapacak.

ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Kış Sezonu’nda zorlu geçen eleme aşaması ardından akılda kalan maçlara sahne olan 7 haftalık lig aşaması sürecine girmişti. Lig aşamaları süresince izleyiciler, elemelerde başarı yakalayan 8 takımın maçlarını Kış Sezonun boyunca her hafta izleme imkanı buldu. Royal Bandits, No Quarter Cartel, ANT eSports, TOA E-Sports, Dark Passage.Dominos, Sons of Snakes, X’it Pro ve GPay.Ice ESC. arasında geçen karşılaşmalar sonucunda sıralamada ilk 4 içerisinde yer alan takımlar playofflara katılma şansı buldu.

Yarı Finaller sonucunda belirlenecek ilk iki takım Yaz Sezonu için direkt davet alacak. Üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı olan takımlar ise Yaz Sezonu kapalı elemelerine davet hakkı kazanacak. Puan tablosuna göre Royal Bandits, No Quarter Cartel, ANT eSports, TOA E-Sports yarı finallere yükselirken, Dark Passage.Dominos, Sons of Snakes takımları Yaz Sezonu için kapalı eleme davetlerini hanelerine yazdırdılar.

ESL Türkiye

13 Mayıs Pazar günü yapılacak Yarı Final karşılaşmalarında Royal Bandits ve TOA E-Sports karşılaşmaları gerçekleşecek, bir diğer maç da  NO QUARTER CARTEL vs. ANT eSports arasında olacak ve takımlar 40.000 TL’lik ödül havuzundan pay almak için mücadele edecek. Ayrıca Final serisinde başarı gösteren 1 oyuncu, MVP (Most Valuable Player) unvanı alarak bir adet Asus Zenfone 5 kazanacak.

ESL Türkiye Proje Müdürü Simge Erdoğan’ın Açıklamaları

ESL Türkiye’de Kış Sezonu biterken, ESL Türkiye Şampiyonası 2018 Yaz Sezonu için çalışmalara başlandı. ESL Türkiye Proje Müdürü Simge Erdoğan turnuva hakkında açıklamada bulundu. “Türkiye’de büyük bir oyuncu kitlesine sahip Counter Strike’ın, adım adım olması gerektiği seviyeye yükselmesi için büyük bir emek sarf ediyoruz. Gerek oyuncular, gerek bu yeteneklere imkan veren eSpor kulüpleri ile birlikte dilerim ülkemizden globale uzanacak kalitede bir takım daha çıkacak. ESL Türkiye’nin iki sezondur devam ettirdiği ESL Türkiye Şampiyonası, Türk oyuncularımızın kendilerini gösterip, esporcu olabilmelerine imkan yaratacak yegane platform. Gelecek sezonlarda, Türkiye Şampiyonumuzu, ESL’in global turnuvalarına da davet alabilecek noktaya getirmek hedefimiz.” diyen Erdoğan, gelecek sezonlar için hedeflerini, çalışmalarını ve heyecanlı olduklarını olduklarını belirtti.

ESL Türkiye

Turnuva, Intel, ASUS Republic of Gamers ve MediaMarkt sponsorluğunda, seyircisiz olarak LAN alanda offline olarak gerçekleşecek. Bu karşılaşmaların hepsi Twitch, Mixer, Facebook ve Youtube’da ESL Türkiye sayfalarından eş zamanlı olarak Pazar günü saat 12:30’da yayınlanmaya başlayacak. 

Tüm Yayınlar İçin Linkler:

https://www.twitch.tv/esl_csgo_tr

https://mixer.com/esl_csgo_tr?vod=31819980

https://www.facebook.com/eslturkiye/

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts