eSpor Liseliler Ligi Başlıyor!

eSpor liseliler ligi

eSpor Liseliler Ligi Bilgi Playerbros League Başlıyor!

eSpor liseliler ligi

Türkiye’de eSpor liseliler ligi BİLGİ Playerbros League (BİLGİ PBL) başlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan League of Legends liseliler liginde 13 – 19 yaş arasında oyuncular rekabet edecek.

Ayrıca finalde birinci olan takımın oyuncuları ÖSYM sonucunda İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne yerleşmeleri halinde öğrenimleri süresince  %100 eğitim bursuna sahip olacak. Bu sayede hem akademik hem de eSpor dünyasında kendini kanıtlamak isteyenlere büyük bir fırsat sunulmuş olacak. eSpor’a teşvik niteliğinde olacak bu yarışmaya takımlar (5+1 kişi) olacak şekilde turnuvaya dahil olabilecek.  İlk 16 takım arasına girenler arasında yapılacak turnuva sonrası 4 takım 2018 Ocak ayında büyük finalde yarışma hakkı kazanacak.

Genç eSpor sevenler için oldukça iyi bir fırsat sunacak olan yarışma Türkiye’nin en ünlü sunucularıyla beraber takip edilebilecek. eSpor’un ülkemizde yaygınlaşmaya başlaması bütün oyun severlerin heyecanını şimdiden toplayacağa benziyor.

Mobidictum’u sosyal medyada, FacebookTwitter, ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz

https://youtu.be/bwnquP43XhM

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts