Sahte Cüzdan Uygulaması Ethereum Sahiplerini Hedef Alıyor

Sahte Cüzdan Uygulaması Ethereum Sahiplerini Hedef Alıyor
Sahte Cüzdan Uygulaması Ethereum Sahiplerini Hedef Alıyor

Ethereum Sahipleri Sahte MyEtherWallet Cüzdan Uygulaması ile Karşı Karşıya

Son birkaç aydır düşüşte olan Bitcoin, Ethereum gibi veya diğer Altcoin türleri deneyimsiz yatırımcıları üzmüş görünüyor. Ve her konuda olduğu gibi kendini zeki sanan insanlar, hiçbir emek sarf etmeden diğerlerinin paralarını çalmaya çalışıyor. Bu hafta, bilinmeyen birtakım siber suçluların sahte bir MyEtherWallet Android uygulamasını Google Play Store’a yüklemiş oldukları ortaya çıktı.

Sahte uygulama ilk kez geçen hafta ortaya çıktı ve araştırmacı Lukas Stefanko, Twitter hesabında bu kötü amaçlı uygulamayla ilgili bir uyarı yayınladı. Play Store’da “resmi” bir MyEtherWallet uygulaması bulunmadığını ve bu sahte sürümün Ethereum kullanıcılarının kendi özel anahtarlarını veya hatırlatıcı özel kelimelerini girmesini gerektirdiğini belirtti.

Sahte Etherum cüzdanı gerçeğinden daha zayıf ve kötü tasarlanmış görünüyor

Bu sahte cep telefonu uygulaması, gerçek MyEtherWallet ile karşılaştırdığınızda gerçekten zayıf ve kötü tasarlanmış görünüyor. Büyük olasılıkla, özel şifreleme anahtarı isteyen benzer uygulamalar, Play Store’da mevcut, çünkü dolandırıcılar onları doğru sahiplerinden çalmaya çalışıyor.

Google’ın, bu sahte MyEtherWallet uygulamasını mağazadan kaldıracağına dair henüz bir haber yok. Ancak kısa sürede kaldırılacağını tahmin ediyoruz. Bu arada, herhangi bir türdeki kripto-para sahipleri, bu tür dolandırıcılıkların aktif olarak kurban aramaya devam ettiğini ve özel anahtarlarını her zaman korumak için dört gözle dikkat etmek zorunda olduklarını bilmeliler.

Total
0
Shares
1 Yorum
  1. Geri bildirim: Youtube Reklamları Gizlice Kripto Para Kazdı! - Mobidictum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler