Doğal Afet Mağdularına Facebook Üzerinden Yardım Etmek Mümkün

Facebook

Günden güne daha geniş bir kitleye hitap eden Facebook, doğal afet mağdurlarına yardım etmenizi kolaylaştıracak bir gelişmeyle karşımızda. Başta deprem olmak üzere tsunami, patlama gibi cana ve mala büyük zarar olaylara daha hızlı yardım edebilmek için devreye giren oluşum dünyanın en çok kullanıcısı olan sosyal mecrası oldu. Zaten hali hazırda bir sistem ile bu tarz durumlarda sevdiklerimizin güvende olup olmadığını tek bir tık ve bildirim ile öğrenebilmemenize olanak tanıyan Facebook, bu tarz durumlarda bağış yapabilmemize de olanak tanıyacak.

Bu gelişmeyle birlikte olası bir kriz sayfası üzerinden daha detaylı bilgi almak için tıklamalar yaptığınızda kendinizi bağış adresinde bulacaksınız. Bu yardımlar için herhangi bir ücret kesmeyeceğini belirten Facebook, bu işlemin daha sağlıklı yürümesi açısından GlobalGiving ile çalışıyor. Uygulamanın insanlar tarafından bilinmesiyle birçok konuda öncü olabileceği düşünülüyor.

Amacımız Halkı Kurtaracak Araçlar İnşa Edebilmek

Facebook’tan konuyla ilgili açıklamalar yapan Asha Sharma, bu hareketin insanların felaketlerden daha hızlı bir şekilde kurtulabilmeleri ve yaralarını daha kolay sarabilmeleri açısından daha hızlı araçlar inşa edebilmek amacıyla olduğunu belirtti. Her ne kadar yakınlarımızın yaşadığı felaketleri Facebook üzerinden takip etmek yerine onları aramayı tercih ediyor olsak da tanımadığımız insanların yaşayacağı sorunların çözülmesi adına destek olabilmek için bu girişimi kullanabiliriz. Son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler