Fortnite Mobile İOS Platformunda 50 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

Fortnite Mobile Geliyor
Fortnite Mobile Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Türkiye lansmanı yapılan Fortnite ‘ın Mobil oyunu, App Store için yayınlandığı 15 Mart 2018 tarihinden bu yana 50 milyon dolar gelir elde etti. 

Fortnite Mobile 4.Sezon ile Gelirlerde %293 Artış Elde Etti

Oyun içi satışlar dördüncü sezonun başlaması ile birlikte %293 artış sağladı. Bu sayede büyük bir ivme yakalayan oyun rekor sayılabilecek kayda değer bir başarı elde etti.

Oyuncuların büyük ilgi gösterdiği birçok yeni kozmetik ürününün sunuldu. Bunun yanı sıra 10 $ ‘lık fiyatı ile dikkat çeken Battle Pass paketine oyuncuları oldukça memnun etti. Bu paket ile oyunculara bir çok yeni skin ve diğer geliştirmeler sunuldu. 

Sensor Tower ‘ın mobil şefi Randy Nelson konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Epic Games, dördüncü sezon için oyuncuların ilgisini çekecek özel içerikler sunmaya başladı. Her biri sadece sınırlı bir süre için kullanılabilen karakter skinleri de buna dahil” diyen Nelson, oyunun başarısından oldukça etkilenmiş.

Kısıtlı bir süre için satışa çıkan sezonluk özel ürünler satmayı tercih eden Epic Games artık pek çok oyundan aşina olduğumuz Loot Box sistemini kullanmadı ve bu tercih günde 1 milyon dolarlık oyuncu harcaması olarak geri döndü. Son derece başarılı öyle değil mi ?

Fortnite Mobile
Fortnite Mobile Günlük Oyuncu Harcamaları

Daha fazla uygulama ve oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler