Fortnite Mobil Geliştirme Durumu – Kasım 2018

Fortnite Mobile Geliştirme

Selam Fortnite’çılar, bu yılın başında oyun iOS’a çıktı, kısa süre önce de Android’deki oyuncuların beğenisine sunuldu. Geliştirmekte olunan önemli özellikleri ve güncellemeleri sizinle paylaşacağız. Hadi geliştirme sürecine bir göz atalım!

Kişiselleştirilebilir Gösterge Paneli

Gösterge paneli üzerinde daha çok kontrolünüz olsun istenilmekte. Bu yönde atılabilecek en önemli adım da oyunculara gösterge panelindeki öğeleri istedikleri zaman etkinleştirme ve devre dışı bırakma imkânını sunmak. Birçok gösterge paneli öğesi için düzenlenebilir görünürlük ayarı ve kareli hizalama ayarı eklendi. Gösterge paneli öğelerinin hepsi farklı oyun evreleri (inşa, düzenleme ve çatışma) için farklı şekillere giriyor.

Kontroller

Gösterge paneli öğelerinin çoğunda, oynanış kalitesini arttıracak büyük değişiklikler yapılıyor. Küçük değişiklikler kullanıcı arayüzünün verimliliğini büyük ölçüde engelleyebiliyor. Örneğin, sürüklenip yeri değiştirilebilen inşa yuvaları başka butonların üzerine gelebilir veya ahşap kaynağı butonu deparı iptal edebilir. Daha önce deneyimli inşaatçılarımızın bazılarına engel olduğu için devre dışı bırakılan kısayol çubuğunu kullanarak inşa etme özelliğini geri getirdik. Bu özelliklerden bazıları v6.10 güncellemesiyle oyuna girdi bile. Sizin düşünceleriniz merak ediliyor.

Oyun kumandası desteği. Bu konuya uzun zamandır değinilmemişti. Oyun kumandalarını desteklemek üzerinde çalışılırken çeşitli oyun kumandası kurulumlarını da denenmeye başlandı. Oynanabilirliği daha iyi bir duruma getirildiğinde sizi de haberdar edeceğiz.

60 FPS

Yakın bir gelecekte, belirlenen sınırlı sayıdaki güçlü cihazların 60 FPS kilidi kaldırılacak. Bu cihazlar üzerinde bazı testler yapılıyor. Çünkü art arda birden fazla maç oynandığında aşırı ısınma sorunu yaşamadan yüksek performans gösterebileceklerinden emin olunmak isteniliyor. Maçları daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir akıcılıkta oynarken yapacağınız fiyakalı hareketlerle arkadaşlarınıza havanızı atabileceksiniz!

Oyun Performansı ve Uyumluluk

Uyumlu cihazların performansını artırmak için bu alandaki çalışmalara devam ediliyor. Cihazınızdaki oyun deneyiminiz hakkında detaylı bilgi verdiğiniz geri bildirimlerin hepsinden fazlasıyla faydalanılan bir alan bu.

Android 7 ve onun gibi daha eski diğer bazı işletim sistemlerinde büyük performans geliştirmeleri üzerinde çalışmak yakın gelecekteki planların arasında. Bu çözüldükten sonra performans büyük ölçüde iyileştirilmiş olacak. Ayrıca, Fortnite’ın bellek kullanma miktarını azaltmak için büyük ölçekli iyileştirme çalışmaları yapılmakta. Bunun, oyunun uzun süre boyunca oynandığı durumlarda daha tutarlı bir kare hızı sağlaması bekleniyor. iOS’ta “gölgelendirici önbellek” sisteminin bellekte kapladığı yeri ve etkisini azaltmak için sistemin çalışma şekli değiştirilecek.

Uzun vadede, Android iyileştirmeleri için telefon üreticileriyle beraber çalışılıyor ve daha sorunsuz bir deneyim sunuluyor. Her zaman olduğu gibi, bu güncellemelerin çoğu işletim sistemlerine bağlı olduğu için sürücüleri düzenli olarak güncellediğinizden emin olun!

Yükleme Boyutu ve Güncelleme Süreci

Her hafta gelen yeni içerikleri, Sınırlı Süreli Modları ve kozmetik eşyalarıyla Fortnite yaşayan bir oyun. Bu yüzden de getirilen güncellemeleri indirmeniz gerekmekte. Güncelleme boyutunu azaltmak için daima çalışılmakta ve yakın zamanda daha küçük yamalar çıkarma imkânı olacak bazı geliştirmeler yapıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts