Galatasaray Mobil Espora Dahil Oluyor

Galatasaray

Galatasaray oyun sektöründeki yatırımlarını artırarak sürmeye devam ediyor.

Galatasaray’dan mobil dünyaya dev adım!

Bu sezon League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden ancak istediği başarıyı elde edemeyip bir alt lige düşen Galatasaray bu kez mobil oyun takımı kuruyor.  Sarı kırmızılı ekip dünyaca ünlü Çin firması Tencent  tarafından geliştirilen Strike of Kings oyunu için anlaştığını resmen duyurdu.

Dünya oyun pazarının yüzde 50’sinden fazlasını elinde bulunduran  Tencent, Gaming İstanbul 2017 fuarında yeni mobil MOBA oyunu Strike of Kings’in Türkiye lansmanını yapmış, Tencent Denizaşırı Pazarlar Pazarlama Direktörü Vincent Gao, Strike Of Kings oyunu ile Türk oyun pazarına 2017 yılında 5 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirterek “Türkiye, mobil oyunda en yüksek potansiyele sahip ülkelerden biri. Avrupa ve Asya arasındaki ayrıca Batı ve Doğu arasındaki köprü olması açısından da çok önemli. Doğuda başarılı olan bir oyunun Batıya yayılması için ilk istasyonun Türkiye olması gerekiyor” demişti.

Tencentin, ilk yıl için yatırım harcamalarını reklam, e-spor, lokalizasyon çalışmaları ve kampanyalara ayıracağı da belirtilmişti.

Galatasaray Strike Of King İle Mobil eSpora Dahil Oluyor
Galatasaray Strike Of King İle Mobil eSpora Dahil Oluyor

Galatasaray Spor Kulübünden Konuyla Alakalı Yapılan Açıklama

Galatasaray Spor Kulübü ile Çinli Tencent firması tarafından geliştirilen Strike of Kings arasında mobil oyun sponsorluğu anlaşması sağlanmıştır. Konuyla ilgili detaylı bilgi önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşılacaktır. Strike Of Kings mobil oyununa Android için buradan, IOS için ise buradan erişebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts