Gamelab Istanbul CNR Games Week Fuarında!

Gamelab Istanbul

Oyun motoru yazılımları ve mobil oyunlar geliştiren Gamelab Istanbul, Games Week Fuarında 2 yeni ürününün tanıtımını yapacak.

Gamelab Istanbul CNR Games Week Fuarında!

Gamelab Istanbul, 2007 yılında oyun yayıncılığıyla uğraşan bir yönetici ekibin tecrübesinin, üniversite öğrencilerinin dinamizm ve tutkusuyla harmanlandığı proje olarak ortaya çıktı.  KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde faaliyet göstermekte olan firma, dijital ve mobil oyunlar ile oyun motorları geliştirmekte. Kendi geliştirdikleri oyun motorlarını kullanan ekip, 3.parti oyun motorlarından uzak durmakta ve  her oyuna özel ayrı bir oyun motoru geliştirmekteler.  Bu çalışma anlayışı nedeniyle firma , günümüzde en güçlü know-how’a sahip yerli üreticilerimizden bir tanesidir.

Gamelab Istanbul

KENDİ OYUNUM OYUN MOTORU

Gamelab İstanbul’un oyun kodlama eğitimleri alanında uzun yıllara dayanan bir tecrübesi bulunuyor. Kodlama eğitimlerinin erken yaşlarda verilmesi yönünde çalışmalarda bulunan ekip, dünyanın eğitimsel amaçlı ilk oyun motoru olan Kendi Oyunum Oyun Motoru’nu geliştirdi. Kendi Oyunum Oyun Motoru 11-16 yaşları arasındaki çocuklara kodlama eğitimi vermek amacıyla geliştirilen bir ürün. Çocuklar algoritma öğreniminin ilerisine geçerek oyun motoru üzerinde çalışmalarda bulunuyor ve kodlama öğreniyorlar. Kendi Oyunum yerli bir ürün ve tüm kodlar Türkçe dilinde geliştiriliyor. Dilinin Türkçe olması anlaşılırlığı kolaylaştırarak verilen kodlama öğreniminin daha basit ve eğlenceli hale gelmesini sağlıyor.

TASO 18 MOBİL FUTBOL OYUNU

Gamelab Istanbul

Gamelab İstanbul, her yıl yeni sürümünü yayınladığı TASO 3D Football isimli 3 boyutlu mobil futbol oyununun 2018 sürümünü ilk defa Games Week Fuarı’nın ikinci gününde ziyaretçilerin beğenisine sunacak. TASO 3D Football, 2010 yılında, ilk yerli yapım 3D mobil oyun olarak piyasaya çıkartıldı. O zamandan bu yana sürekli geliştirilmeye devam ediliyor. %100 yerli bir ürün. Oyun kendi adını taşıyan TASO 3D isimli ve özel olarak yazılmış bir oyun motoruna sahip. Motor yazılım, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Gamelab İstanbul kadrosuna katılan mühendislik öğrencileri tarafından geliştiriliyor. Fuarda ziyaretçiler hem tablet ve telefonlarında oyunun yeni sürümünü test etme şansı bulacak hem de çeşitli hediyeler kazanacak. Gamelab İstanbul, Games Week Eğlence ve Oyun Fuarı’nda 1-A04 numaralı stantta oyun severleri bekliyor.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler