GameMaker Studio 2’den Amatör Geliştiricilere Müjde

GameMaker Studio 2
GameMaker Studio 2

GameMaker Studio 2 konusunda amatör geliştiricilere güzel bir haber geldi. Amatör geliştiricileri GameMaker Studio 2’ye teşvik etmek isteyen YoYo Games, hedef kitlesi için yeni fiyatlandırmalara gittiğini açıkladı. Bu da oyun sektörüne girmek isteyen ama sektöre gireceği programların maliyetinden yakınan geliştiriclere biraz olsun ilgi çekici gelecek gibi görünüyor.

Creator lisansı üzerinden fiyatlandırmalarını değiştiren YoYo Games, GameMaker Studio 2’nin tüm özelliklerini bir yıl boyunca 39 dolar üzerinden satışa çıkardı. 39 dolar vererek GameMaker Studio 2’yi tüm özellikleriyle birlikte kullanma imkanına erişecek olan geliştiriciler, yayınlanan oyunlarını da bu uygulamanın açılış sayfasında görebilecekler. Bu da oyunun yapımı ve yayılması açısından oldukça güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Mobil Geliştiricilerin İşi Zor

Windows ve MacOS kullanıcılarına özel olarak 39 dolar olarak belirlenen Creator lisansı, ne yazık ki mobil geliştiricilerin işine yaramıyor. Mobil oyun geliştirmek istiyorsanız bu program için 399 doları gözden çıkarmanız gerekecek. Bir diğer yandan Windows ve MacOS için bu programı edinen kullanıcılar, üst seviyelere çıkmak istediklerinde de %30’luk indirimden yararlanabilecekler.

gamemaker studio 2

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts