GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı Tüyap’ta!

Rönesans Fuarcılık GameX Oyun Fuarı Lansmanı
GameX Oyun Fuarı Lansmanı

GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı bu yıl Tüyap’ta gerçekleşecek.

Fuarın organizatörü Rönesans A.Ş. bir lansman toplantısıyla Türkiye oyun sektörünün liderlerini 6 Nisan Perşembe sabahı Point Otel’de bir araya getirdi. 14 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Gamex 2017’nin, bugüne kadar yapılan fuarlardan çok farklı olacağının altını çizen Rönesans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, bu çapta bir organizasyon için dünya standartlarında bir fuar alanın ihtiyac duyduklarını bu nedenle de Gamex 2017 organizasyonunun adresi olarak istanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ni tercih ettiklerini belirtti.

Rönesans Fuarcılık GameX Oyun Fuarı Lansmanı
GameX Oyun Fuarı Lansmanı

ESL Türkiye, GameX 2017 ‘de stratejik partner

Göksel, ESL Türkiye ile stratejik partnerlik kurduklarını açıkladı. Türkiye’de düzenlenen en büyük espor turnuvalarından birine ev sahipliği yapacaklarını da dile getirdi.  Benzerlerine yurt dışındaki organizasyonlarda rastlanan dev bir LAN Parti’nin de düzenleneceğini açıkladı.

Toplantıda ESL Türkiye’nin yanı sıra Netmarble EMEA, Riot Games, gibi şirketler yer aldı.

Barış Özistek - Netmarble EMEA CEO'su
Barış Özistek – Netmarble EMEA CEO’su

Oyunder konferanslar ve workshoplar düzenleyecek

Türkiye’nin en önemli oyun geliştirici derneği olan Oyunder her yıl olduğu gibi, GameX 2017 ‘de yer alacak.  Lansman’da konuşan OYUNDER Yönetim Kurulu Başkanı Tansu Kendirli, her sene olduğu gibi 2017’de de GameX’in stratejik partnerleri arasında yer alacaklarını ve bu seneki organizasyonda, içeriği zenginleştirilmiş, daha geniş kitlelere hitap edecek konferanslar ile yer alacaklarını belirtti. Kendirli, Bağımsız Oyun Geliştiricilerine de ürünlerini sergileme konusunda tam destek verileceğini sözlerine ekledi.

İsmet Göksel- Rönesans Fuarcılık
İsmet Göksel- Rönesans Fuarcılık

Gaming in Turkey ‘de GameX 2017 ‘de yerini alacak

Lansman’a katılan Gaming in Turkey Oyun Ajansı kurucusu Ozan Aydemir, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin GameX için ve sektörün büyümesi için gerekli bir adım olduğunu belirtti. Gerek Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin, gerekse oyuncuların GameX’in yeni yüzünden çok keyif alacağını, bu tür bir gelişmenin yurt dışından da katılım göreceğine inandığını sözlerine ekledi.

Bora Koçyiğit - Riot Games
Bora Koçyiğit – Riot Games

Tüyap Heyacanlı!

TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’na ev sahipliği yapacak olmaktan duydukları heyecanı dile getirdi. Ersözlü “Gerek altyapısı, gerekse konumu itibarı ile İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin bu büyüklükteki bir organizasyonda yer alacak tüm ziyaretçi ve katılımcıların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere hazır” şeklinde açıklamada bulundu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts