Google’dan Yeni Pixel

google pixel book
Google Pixelbook

Google Pixelbook

Google bir çok donanıma sahip bir şirket. Yeni telefonlar, hoparlörler, kulaklıklar ve kameralar. Evet bir de yeni dizüstü bilgisayar.

Google Pixel book, ChromeOS ile gelecek 12,3 inç ekran boyutuna sahip ikisi bir arada dediğimiz ekranı katlanıp tablet işlevi görebilen bir model. Ayrıca Play Store desteği olduğu için favori mobil oyun ve uygulamalarınızı doğrudan bu modelde çalıştırabilirsiniz.

Mobilize Yaşayanlar Dikkat !

google pixel pen
Pixelbook ve Pixel Pen

Mobilize yaşayanlara seslenen Pixelbook sadece 1,08 kg ağırlığında ve 10mm kalınlıkta veya incelikte desek daha doğru olur. Buna göre neredeyse her yere götürebilirsiniz diyebiliriz.

Pixel telefonlarına benze bir tasarıma sahip olan cihazın ekran çözünürlüğü ise 2400×1600 QHD seviyesinde ve gücünü Intel 7. nesil Core i7 ve i5 işlemcilerinden alıyor. 16 gb’ta kadar ram ve 512 gb’ta kadar depolama ile bizlerin karşısına çıkıyor.

Google’ın başka bir iddialı olduğu yanı ise cihazın pil ömrü. Günlük kullanımda 10 saate kadar performans sağlayan Pixelbook çoğu kullanıcının bir gününü rahatlıkla çıkaracaktır. Ek olarak 15 dakika şarj olduğunda 2 saat pil ömrü sağladığını söylemeden geçmeyelim.

Kim Kalem İster

google pixel pen draw
Pixelbook ile çizim

Dijital kalemler ciddi anlamda hayatımızın bir yerinde var ya da gelmesi sadece bir an meselesi. Microsoft SurfaceBook, iPad’in Pro modellerinde bu deneyimi insanlar benimsemiş olmalı ki Google da bu isteğe bir yanıt verdi. Pixelbook üzerinde Pixel Pen ile not alabilirsiniz ya da çizimler yapabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi

Cihazın rekabet ettiği ürünler ile kıyaslama yaparsak elbette artı ve eksileri var. 13 inç MacBook Pro kullanıcısı olarak ilk izlenimim cihazın çerçeve kalınlığı oluyor. Chrome OS ile gelmesi de birçok profesyonel uygulamaların kullanılamayacağı anlamına geliyor. Ayrıca cihaz iki USB-C bağlantısına ve bir kulaklık girişine sahip.

Artı yönlerine gelecek olursak 4 yerleşik hoparlör ile güzel bir ses deneyimi sağlayacak. 10 saate kadar pil ömrü ile filmler ve videolar için gayet uygun bir cihaz. Pixel Pen ile yaratıcılığınızı ön plana çıkartıp güzel şeyler ortaya çıkartabilirsiniz.

Fiyatlar

Fiyat konusunda 999$ ile 1650$ aralığı mevcut. Fakat kalem hariç. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts