Google Play Store Deneme Özelliği Geldi!

Google Play Store

Google Play Store Artık Bazı Uygulamaları İndirmeden Denemenize İzin Veriyor!

Bir uygulamanın neye benzediğini ve nasıl çalıştığını görmek için indirmek zorunda olmak hem can sıkıcı hem de güvenlik açısından tehlikeli olabiliyor. Google Play Store aldığı son güncelleme ile kazandığı yeni özellik sayesinde, uygulamaları indirmeden önce, web üzerinden çalışabilen bir deneme sürümünü test etmeniz mümkün hale geldi.

Web üzerinden denediğiniz sürüm, aslında indirilen sürümden çok da farklı değil. Kişisel bilgi ve giriş gerektiren bazı özelliklerin kapalı olduğu bu sürüm kullanıcılara uygulamaları indirmeden deneme imkanı yaratıyor.

Google bu özelliği geçtiğimiz yıl IO 2016’da “Instant Apps” adı altında tanıtmıştı. Bu yılın mayıs ayında Instant App’s projesi dahilinde bazı uygulamalar geliştirilmeye ve test edilmeye başlanmıştı, ancak şimdi bu özelliği destekleyen uygulamalar tam olarak kullanıma açılmaya başlandı.

Yalnız Google’ın geliştiricilere bu kadar ön zaman ayırmış olmasına rağmen bu özelliği destekleyen uygulamaların sayısı henüz son derece az. Görebildiğimiz kadarıyla “hemen deneyin” başlığı altında sadece 6 uygulama bulunmakta.

Ayrıca bazı uygulama türleri için örneğin 2 GB gibi yüksek boyutlu bir oyun için, bu özelliği kullanmasının imkansız oluşu, Türkiye’deki oyuncu kitlesinin canını sıkan bir durum. Ancak yine de bir çok uygulamanın deneme sürümlerinin yayınlanması oldukça işlevsel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler