Gram Games İngiltere’de 4 Milyon Pound Yatırım Yapacak!

Gram Games

Gram Games, merkezini Londra’ya taşırken 4 milyon sterlin yatırım yapacak. Mobil geliştirici Gram Games global merkezini İstanbul’dan Londra’ya taşıyor ve önümüzdeki yıl boyunca operasyonlarını genişletmek için 4 milyon sterlin yatırım gerçekleştirecek.

Gram Games İngiltere’de 4 Milyon Pound Yatırım Yapacak!

Firma, yıl sonuna kadar “geliştirme, tasarım ve pazarlama yeteneklerini genişletmek” amacıyla 30  yeni personel kiralayacak. Gram yetkilileri “İngiltere’nin yetenek havuzunu, şirketin global erişimini daha da genişletmek amacıyla kullanacağız” şeklinde açıklama yaparken, Mehmet Ecevit “Global Genel Müdürlüğümüzü Londra’da açma hamlesi, şirket için bir diğer heyecan verici ilerleme. Biz her zaman insanlara ve kültüre odaklandık, İngiltere’de mevcut olan yetenek havuzu başka hiç bir ülkede mevcut değil. Başlangıç olarak ilk yıl için 4 milyon sterlin gibi  önemli bir yatırım planladık. Mümkün olan en iyi başlangıcı yapmak ve en iyi sonucu almak için odaklandık. ” dedi.

Gram, 1010!, Merged, Six! gibi son derece kaliteli mobil bulmaca oyunlarına sahip. Ancak firma bundan sonrası için “gündelik ve uygulama içi satın almaya dayalı ” oyunlar üzerine odaklanmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Gram Games

Gram Games bir yandan Project %22 ile kadınların oyun sektöründe ki  katılım ve etkinlik oranlarını arttırmaya çalışırken, 2Tons programı ile yerel geliştirici ekiplere mentorluk ve hızlandırma desteği sağlıyor. Türkiye ‘den çıkan şirket kültürü yaratmayı başarmış ender belki de tek oyun firması olan Gram Games ‘e bu yeni macerada başarılar diliyoruz…

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler