Great Escapes: Karantina Günlerine Özel Bulmaca Oyunu

Karantina günlerinde keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak bulmaca oyunu Great Escapes piyasaya çıktı.
great escapes

Great Escapes karantina günlerinde beyin jimnastiği yapabileceğiniz, fırından çok taze çıkmış bir mobil bulmaca oyunu. Adından da anlaşılacağı üzere kaçış planları üzerine ipuçlarını takip edeceğimiz ve bulmacaları çözmemiz gereken bir oyun.

Great Escapes, Android ve iOS için çıktı

Popüler mobil oyun stüdyosu Glitch Games’in yaptığı bir oyun olan Great Escapes, bugün itibarıyla Android ve iPhone (iOS) telefonlar için oynanabilir hale geldi. Glitch Games’in sitesinde yer alan bilgiye göre oyun aslında 2016 yılından bu yana açık ve kapalı beta olmak üzere geliştirilmeye devam ediyordu. Oyunun piyasaya çıkış tarihinin bu kadar çok uzamasının temel nedeni ise aslında birçok kez fikir değiştirmeleri olmuş.

great escapes bulmaca oyunu
Bol bol ipucu ve bulmaca içeren bir mobil bulmaca oyunu.

Oyun başlangıçta yine bir bulmaca oyunu olarak düşünülmüş ancak genel hikaye olarak sığınak tercih edilmiş. Yani oyuncular oyun boyunca sığınaktan kaçmak için mücadele edeceklerdi. Ancak daha sonra gelen fikirlerle hem oyunun hikayesi hem de piyasaya çıkış tarihi değişti. Şimdi ise gerçekten oynaması keyifli, özellikle coronavirüs türü Covid-19 nedeniyle evlere kapandığımız bugünlerde can sıkıntısına birebir gelecek bir oyun haline gelmiş.

great escapes
Hikayeleri oldukça kaliteli ve ipuçlarını toplamak için kameranız da var.

Oyunun hikayesi ve bulmacaları sizlere kalite sunuyor

Mobil bulmaca oyunları için aslında en çok beklediğimiz şey fazla sayıda bulmaca olması. Great Escapes ise bolca bulmacanın yanında farklı hikayeler ve kaliteli bulmacalar sunuyor. Yani diğer oyunlarda gördüğümüz basit işaretleri hiç boşuna aramayın. Çünkü bulmacaların yanında oyundaki ipuçlarını da sıkı bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Oyunda çok fazla ipucu yer aldığı için daha sonra bunları unutmamanız için bir oyun içi fotoğraf makineniz de olacak. Fotoğraflarını çektiğiniz ipuçlarına daha sonra da bakabiliyorsunuz.

Oyunun en güzel yanlarından biri ise tamamen ücretsiz olması. Oyunun para kazanma sistemi, oyun içi ek içeriğe dayalı. Yani Google’da hiçbir zaman para hilesi aramak zorunda kalmayacaksınız. Oyundan çok hoşlanırsanız ve daha fazla kaçış odası hikayesi istiyorsanız, bu durumda ek para vererek hikayeler satın alabileceksiniz. Aslında oynanışa ve hikaye kalitesine baktığımız zaman neredeyse bir bilgisayar oyunu ile denk bir oyun diyebiliriz. Lansman ayına özel ilk paket ücretsiz bir şekilde açılıyor. Bu nedenle bir an önce oyunu indirip, kaçış maceranıza başlamayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts