6 Ekim 2019: Güncel Fortnite Gelişmeleri!

Fortnite Gelişmeleri
Fortnite Gelişmeleri

Fortnite, kendini geliştirmeye devam ediyor. En son yapılan Fortnite gelişmeleri neler biraz göz atalım.

Fortnite Eşleştirme, Botlar, Kontrol Ayarları Ve Antrenman ile İlgili Gelişmeleri!

Geçen hafta lafını ettiğimiz konularla ilgili gelişmeleri paylaşma vakti geldi. En son sizlere yeni kontrol ayarları ve Antrenman oyun modundan bahsetmiştik. En güncel yama notlarını paylaşmamıştık bu yüzden sizlere 10. Sezon ile ilgili önemli bir duyuru yapacağız. Ama isterseniz güncel yama notlarına Fortnite resmi sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Samsung bir cep telefonu kullanıyorsanız bedava Fortnite kostümü alabilirsiniz. Fortnite nasıl bedava kostüm alınır bunu öğrenmek için Samsung’tan Fortnite Özel Kostümü: Fortnite Glow Skin yazımıza göz atabilirsiniz.

Fortnite X. Sezon
Fortnite X. Sezon

X. Sezon Uzatması

X. Sezon’un süresi bir hafta uzatıldı; artık 13 Ekim Pazar günü sona erecek. Bu da Savaş Bileti’nizi tamamlamak için ilave bir haftanız daha var demek oluyor; o halde hiç beklemeden hemen adaya dalın ve X. Sezon ödüllerini kapın!

Fortnite Yeni Eşleştirme Sistemi

Yeni eşleştirme sistemi henüz sadece seçilen bölgelerdeki Tekli Mod’da hayata geçirildi. Önümüzdeki hafta da Çiftli Mod’a eklenmesi planlanıyor.

Sistem oyuna eklendikten sonra, farklı platformlardan katılan veya farklı kontrol cihazları kullanan oyuncuların aynı havuzda toplanmasının rekabet ortamında adaletsiz durumlara sebep olabileceğiyle ilgili çok fazla tartışma açıldığını görüldü. Fakat eşleştirme sistemi, farklı platformlardan oynayan veya farklı kontrol cihazları kullanan insanları beceri düzeylerine göre ayırarak benzer beceri düzeyindeki oyuncuları bir araya getiriyor.

Yeni eşleştirme sistemi getirilirken ki amaç tüm oyuncular için daha adil maçlar oluşturabilmek ve bunu yaparken de her platform için özel durumları göz önünde bulundurabilmek olmuş. Bu da demek oluyor ki benzer beceri düzeyleri temel alındığı için oyuncular fare ve klavye, oyun kumandası veya dokunmatik ekran kullanması fark etmeksizin tüm platformlardan farklı rakiplerle karşı karşıya gelebilirler. Maç analizleri ve geribildirimler yakından takip ediliyor; herkesin adil maçlarda oynadığından emin olmak için lazım olduğunda gerekli düzenlemelerin de çok yakın zamanda yapılması bekleniyor.

Oyuncuların daha kolay maçlara girebilmek için yan hesap açmasıyla ilgili bazı tartışmalara şahit olduk. Yan hesap açmak oyundan uzaklaştırılmanıza sebep olacak bir ihlaldir. Son zamanlarda yan hesap açmak ve dürüst oynamakla ilgili olumsuz davranışlar gözlemlenmekte. Diğer oyuncuların oyun deneyimini olumsuz yönde etkilediğinizi belirten raporlar alınırsa ve bu da gözlemlenirse hakkınızda gerekli işlemler başlatılacaktır.

Fortnite Gelişmeleri

Botlarla ilgili Son Gelişmeler

Oyuncularının becerilerini geliştirmesine ortam sağlamak için oyuna botlar ekleniyor. Botlar eklenmeden önce, sorulmaya başlanan bazı sorulara Fortnite ekibi tarafından verilen cevaplara bir göz atalım:

Bot tarafından avlanırsam seyirci moduna geçebilecek miyim?

Sizi avlayan botu seyretmek yerine oyundaki başka bir oyuncuyu seyretmeye başlayacaksınız. Maçta kalan son insan oyuncu sizseniz maç bitecek.

Botlarla grup olabilecek miyiz?

Hayır, henüz böyle bir özellik getirmeyi planlamıyoruz. Siz yine de arkadaşlarınızla Robot Dansı ifadesini kullanarak ortama uyum sağlayabilirsiniz.

Botlar araç kullanabilecek mi? Botlar yapılarla 90 derecelik dönüşler yapabilecek mi?

Henüz değil ama uzun vadede botları ne kadar geliştirebileceğimize bir bakacağız.

Tamamen botlara karşı bir maçta oynayabilecek miyim?

“Botlara Karşı” modu getirerek becerilerinizi pekiştirmenize, haritayı keşfetmenize ve strateji geliştirmenize ortam sağlamak istiyoruz.

Kreatif Mod’da botlar olacak mı?

Kreatif’te bot olmayacak. Bu, gelecek için çizdiğimiz yol haritamızda göz önünde bulunduracağımız bir nokta olacak.

Antrenman Modu ve Oyun Kumandası Ayarlarıyla İlgili Gelişmeler

Geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız, oyun kumandasıyla nişan alma ile ilgili değişikliklerin ve Antrenman Modu’nu konu alan “Yüksekleri Hedefleyin” için gözlemlediğimiz kadarıyla yeniliklerin epey tartışıldığını gördük. Fortnite ekibi sorularınızı ve geri bildirimlerinizi bir araya getirerek şöyle bir soru cevap bölümü hazırlamış:

Oyun kumandamda klasik hassasiyet ayarlarına dönebilir miyim?

Önceki oyun kumandası hassasiyeti ayarlarına geri dönme seçeneğiniz var ama biz yine de yeni ayarlara bir şans vermenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yeni ayarlar tuhaf gelirse o zaman klasik ayarlarınızı kopyalamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için “Oyun Kumandası Ayarları”na gelin, “Gelişmiş Seçenekleri Kullan”ı açın ve en aşağıya inerek “Klasik Ayarları Kopyala”yı seçin. Başka düzenlemeler yaparsak veya planlarımızı değiştirirsek sizleri de haberdar edeceğiz.

Klavye ve fareyle oynayan oyuncular için kontrol ayarlarıyla ilgili herhangi bir yenilik olacak mı?

Birçoğunuzun klavye ve fareyle oynadığının farkındayız; kontrol ayarlarını sizin için de nasıl geliştirebileceğimiz üzerinde kafa yoruyoruz. Mesela, şu sıralarda klavye ve fareyle oynayan oyuncuların inşa ve düzenleme hassasiyetini ayarlamasına imkân tanıyacak bir seçenek getirmek için denemeler yapıyoruz.

Antrenman ne kadar süre oyunda kalacak?

Antrenman’ı başta oyuncuların yeni nişan kontrollerine alışmasına imkân tanımak için eklemiştik. Fakat şimdiden muhteşem rekor denemeleri izledik bile; bu yüzden, oyuncularımızın becerilerini geliştirmeye ve yeni rekorlar kırmak için çabalamaya istekli olduğunu düşünüyoruz. Hal böyle olunca, Antrenman’ı yakın gelecekte Fortnite Battle Royale’e temel oyun modu olarak eklemeyi planlıyoruz.

Fortnite gelişmeleri şimdilik bu kadar. Önümüzdeki günlerde gelecek güncellemeler, haberleri de elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. İyi eğlenceler!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler