Harry Potter: Hogwarts Mystery 150 Milyonu Devirdi

Harry Potter: Hogwarts Mystery bugüne kadar 150 milyon dolardan daha fazla gelir elde etti. Jam City imzasını taşıyan bu yapım, Sensor Tower tarafından verilen bilgilere göre, bugüne kadar 153,5 milyon dolar kazandı. Harry Potter meraklılarının oyun türündeki eğlencelerinden biri olan bu yapım 2018’in nisan ayında oyuncularla buluşmuştu.

iOS Önde

Harry Potter: Hogwarts Mystery’nin istatistiklerine göz atıldığında iOS oyuncularının oyuna ilgisi hemen dikkat çekiyor. Verilen bilgilere göre, iOS kullanıcıları bu yapımın gelir havuzunun içinde %54’lük bir alanı işgal ediyor ve bu yapıma 83,3 milyon dolar kazandırmışlar. Android tarafıyla iOS’a göre aşağıda kalsa da yine de devasa sayılar ile karşımızda. Android kullanıcılarının gelirdeki payı %46 ve oyuna 70,2 milyon dolar kazandırmışlar.

Ülkeler bazında bakıldığındaysa Amerika Birleşik Devletleri’nin üstünlüğü göze çarpıyor. Oyunun elde ettiği gelirin neredeyse yarısı ABD’deki mobil kullanıcılardan geliyor. ABD’nin hemen ardından %8,7 ile Almanya geliyor.

Harry Potter: Hogwarts Mystery Zirvede

Jam City imzasını taşıyan yapımlar arasında Nisan 2018’den beri en çok gelir elde eden yapım Harry Potter: Hogwarts Mystery oldu. Onun hemen ardından 108 milyon dolar ile Cookie Jam geliren, Panda Pop 66 milyon ile üçüncü sırada kendine yer buluyor.

Nisan 2018’den beri Jam City imzalı oyunların elde ettiği gelirler şöyle.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts