Harry Potter: Wizards Unite Android ve Ios’da Yayında

Birçok kişi tarafından izlenen ve okunan, Harry Potter filminin ve kitabının mobil oyunu olan Harry Potter: Wizards Unite beta sürümüyle Yeni Zelanda’da yayınlandı.Filmde görmüş olduğumuz karakterlerinde içinde bulunduğu oyun da Harry Potter’dan Ruh Emicilere kadar pek çok karaktere değinilmiş. Oyun içi satın alma seçenekleri olan oyunda en düşük 6.99 TL en yüksek 699.99 TL arasında oyun içi ürünler satılmakta.  Oyunun beta sürümünün ardından dünya çapında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Harry Potter: Wizards Unite şuan itibariyle sadece Yeni Zelanda’da kullanılabilir durumda. Oyuna App Store ve Play Store mağazalarından ulaşabilir ya da resmi sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Oyunun Öyküsü

Bir karanlık büyücü yüzünden dünya da görünmemesi gereken büyülü eserler, yaratıklar belirmeye başladı. Dünyanın dört bir yanında ki sihirbazlarla işbirliği yaparak Muggle (sihir yeteneği olmayan insanlar) dünyasında Calamity gizemini çözmeye çalışacaksın. Fakat yaptığın sihirleri gizliliği korumak için Muggle gözlerden uzak tutmaya çalışacaksın. Bu dünya da tek başına olmadığını bil senin gibi sihirbazlarla gücünü birleştirip amansız düşmanlara karşı beraber mücadele edebilirsin.

Oyunun İşleyişi

Augmented Reality (AR) oyunu olan Harry Poter: Wizards Unite siz o an dünyanın neresinde iseniz cihazınıza göre harita ve saatinizi kullanarak çevrenizi telefonun içinde bulunduğunuz dünyaya göre tekrar oluşturuyor buna arttırılmış gerçeklik deniliyor. Pokemon go’nunda kullanmış olduğu bu sistem kullanıcıların büyük ilgisini çekmişti ve kısa zamanda oyun indirme rekoru kırmıştı.

Dünyayı keşfetmeye başlarken dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde:

  • Görevlerinizin yerlerini belirten harita izlerini takip ederek 3D ile desteklenmiş karşılaşmalara hazır olmak.
  • Düşmanlarınızı yenmek büyü dünyasına geri dönmek için büyü yapmayı öğrenmelisiniz.
  • Inns ve Portkeys’leri kullanarak ihtiyacınız olan büyüleri üretebilir ya da harita da başka bir alana ışınlanabilirsiniz.
  • Son olarak büyük düşmanları yenebilmek için bir ekibe ihtiyacınız var sizin gibi bu oyunu oynayan diğer oyuncularla birlik kurup beraber hareket etme becerisini gösterebilmelisiniz.

Harry Poter: Wizards Unite ile alakalı ilk bilgiler bu şekildeydi. Oyun küreselde ya da ülkemizde ne zaman yayınlanır henüz bilmiyoruz. Sizler için oyun hakkında gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler