Harry Potter ’ın Yeni Oyunu Yolda!

Harry Potter

Pokémon Go’nun yapımcılarından Harry Potter Oyunu!

Harry Potter

J. K. Rowling tarafından yaratılan Harry Potter karakteri o kadar sevildi ki 7’den 70’e bütün Dünya’da hayran kitleleri oluştu.  Harry Potter Serisi, kitapları ve filmleriyle beraber milyonlarca insana ulaşırken çılgınlık biraz olsun dinmedi. Seri hala çok okunanlar ve izlenenler listelerinde üst sıralarda yer almakta.

Durumun farkında olan ve son dönemde adından Pokemon Go oyunu ile sıkça bahsettiren Niantic yeni bir girişime imza atarak Harry Potter için bir oyun hazırlamak ve  bizlere sunmak için kolları sıvadı.  Oyun: Wizards Unite 2018 ‘de Warner Brothers Interactive ve Portkey Games ile işbirliği içinde başlatılacak ve TechCrunch ’a rapor edilecek.

Niantic, Harry Potter ile beraber iddiasını ortaya koyacak!

Oyun hakkında şu ana kadar yayınlanan ayrıntılar son derece az, sizlere daha fazla bilgi verebilmek adına pek çok kaynağı araştırdık ancak şu an için oyunun ne tür bir mekanizmayı içereceği ya da mekaniğinin ne olacağı tam olarak belli değil.

Niantic firmasından Phil Keslinv’e göre, Niantic Eylül ayında gelecek AR oyunlarında ses ipuçlarını kullanacak. Yani Potter’ın oyununda Pokémon Go’da ki gibi uzun süre telefona bakmak zorunda kalmayacağız gibi gözüküyor.

TechCrunch’a göre, oyun Niantic Labs’in önceki çabalarından biri olan Ingress ’den ödünç alınıyor. Oyuncular, fiziksel güçlerini toplamak ve yerlerini (muhtemelen Pokémon Go’un spor sistemine benzer şekilde) savunmak için sadece sanal değil aynı zaman da gerçek dünya da fiziksel bir mücadele verecekler.

Oyunun mekaniği ne olursa olsun, Harry Potter’ın son derece geniş hayran kitlesiyle beraber, Niantic ‘in pazarlama tecrübesi bir araya gelince özellikle milyarlarca kullanıcısı olan mobil platform için başarılı olmaması için hiç bir neden gözükmüyor.

Açık olarak söylemek gerekirse biz çok heyecanlıyız  Harry Potter evreninden fırlamış her türden yaratıkların etrafımızda dolaştığını mobil cihazlarımızın ekranlarından dahi görecek olmak onlarla savaşmak, sihir öğrenmek ve ustalaşmak üstelik bunu AR ortamında gerçekleştirmek son derece keyifli olacak. Niantic, Pokemon Go ‘da edindiği tecrübeyi daha ileriye taşıyacak bizleri tatmin edici bir iş ortaya koyacaktır. 

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler