HTC One A9 Nougat İçin 15 Gün Dedi 7 Ay Sonra Güncelledi

HTC One A9

HTC ONE A9 Android 7.0 Nougat ile güncellendi.

Android 7.0 Nougat sürümünün Google tarafından yayınlanması üzerinden 7 ay geçti.  Hızlı güncelleme sözü veren HTC firması ancak 7 ay sonra HTC One A9 modeline Avrupa için güncelleme sundu.

HTC’nin şu anda en güçlü cihazı HTC 10 ve U Ultra modelleri. Buna  rağmen firma bu güne kadar ki en başarılı cihazı olarak kabul edilen HTC One A9’un üzerine titremeye devam ediyor. Özellikle Fiyat/performans noktasında sınıfta kalmasına rağmen şıklık bakımından HTC’nin favorilerinden biri olan One A9, sonunda Google’ın Android 7.0’ı sunmasının üzerinden 7 ay geçtikten sonra Nougat güncellemesini aldı.

HTC ürün gamı içerisinde şimdiye kadar sadece One M9 ve HTC 10 modellerine gelen bu güncelleme, aynı zamanda HTC U Ultra ve U Play modellerinin kutudan Android 7.0 ile çıkmasıyla sadece 4 cihazda bulunuyordu. Şimdi de HTC One A9’a gelen güncelleme, fazlasıyla gecikmesine rağmen Türkiye’ye de ulaşmış durumda.

15 gün dediler 7 ay geçti

Ancak özellikle atlanmaması  gereken bir detay ise Ekim 2015 gibi bir yıldan fazla süre önce piyasaya sürülen One A9, HTC tarafından güncelleme noktasında “Google’ın Nexus cihazlarının ardından 15 gün içinde Android 7.0’ı alacak” diyerek ön plana çıkarılmıştı. Hatta bu söz bir satış politikası olarak öne çıkarılmış ve kullanıcı tercihlerinin belirlenmesinde önemli rol oynamıştı. Fakat HTC bu sözünü tutamayarak 7 ay sonunda bu güncellemeyi sunabildi.

Güncellemeyi yüklemek için

Şubat ayı güvenlik güncellemesini de içerecek şekilde sunulan bu güncellemeye ulaşmak için HTC One A9 kullanıyorsanız Ayarlar > Hakkında > Sistem Güncellemeleri adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Cihazınıza güncelleme henüz düşmemişse merak etmeyin Mart ve Nisan ayında parça parça güncellemenin dağıtılacağı söyleniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts