Instagram’a Beklenen Özellik Geliyor

Instagram'a Beklenen Özellik Geliyor
Instagram’a Beklenen Özellik Geliyor

Instagram Kullanıcılarının Uzun Süredir Beklediği Güncelleme Geliyor

Instagram, daha yeni gönderilerin feed’inizde ilk olarak görünme olasılığının daha yüksek olmasını sağlamak için algoritmasını güncellediğini duyurdu. Şirkete göre hedef, daha alakalı yeni resimler göstererek “feed’inizi daha taze hissettirmek”, buna rağmen ilgilendiğiniz önemli yayınları kaçırmamanızı sağlamak için algoritmik feed ile dengeyi koruyor. Örneğin, farklı bir saat diliminde bir arkadaşınız gönderi paylaştığında.

Bu şirketin 2016’dan beri feed’inizdeki gönderilerin sıralanışı ile ilgili olan algoritmayı değiştirdiği son güncellemedir. 

Firma ayrıca yeni bir özelliği de test ediyor

Güncellenen algoritmanın yanı sıra, popüler uygulama, kullanıcıların özet akışını yenilemek istediklerinde tercih etmelerini sağlayacak “Yeni Gönderiler” düğmesini de test ediyor. Feed’in otomatik olarak yenilenebileceği ve kullanıcıları uyarı yapmadan en üste geri çekebileceği mevcut sistemin yerine geçecek gibi görünüyor.

Normalde en son paylaşılan gönderiler yerine kullanıcıların birbiri ile olan etkileşimine göre bir dizilim yapıyordu. Örneğin siz akşama kadar Instagram’a girmeyip daha sonra girdiğinizde karşınıza en son paylaşılanlar değil, sık etkileşim kurduğunuz kişilerin gönderileri çıkıyordu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler