Instagram Kullanıcılarını Uyarıyor!

Instagram'a yeni özellik geldi.

Instagram Yeniliklerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platforumu olan Instagram yeni bir özellik ile gündemde. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamayla, kullanıcıların bağımlı olmaması adına bir adım atıldığını duyuran uygulama, yeni özelliğini kullanıma sundu. Uygulamada fazla zaman geçirenleri düşünen Instagram, “Hepsini Gördün” özelliği sayesinde kullanıcıları uyarmaya başladı.

Sosyal medya artık hayatımızın her yerinde diyebiliriz. Instagram da iyice bizden birisi oldu. Kimimiz için artık vazgeçilmezlerden birisi olsa da tadımızı kaçıran bazı sorunların olduğunu da söyleyemeyiz. Bu sorunlar arasından en çok dile getirileni de Instagram’ın karışık olan gönderi sıralama algoritması ve bundan dolayı kaçırılan gönderiler.

Sürekli olarak kendini geliştirip yenileyerek gözleri her zaman üzerine çeken uygulama, son zamanlarda sosyal medya bağımlılığı ve kişi psikolojisine etkileri bir hayli tartışılmaktaydı. Instagram ve Facebook ise bu konuyla ilgili bir açıklama yaparak kullanıcıların sosyal medya bağımlılıklarının önüne geçmeyi amaçlayan yenilikler sunacaklarını açıklamışlardı.

Instagrama yeni özellik geldi. 'Hepsini Gördün'

‘Hepsini Gördün’ Özelliği Uygulamaya Eklendi

Uygulamanın “Hepsini Gördün” özelliği kullanıcıların beğenisine sunuldu. Özellik, uygulamaya gelen son güncelleme ile birlikte kullanıma girmiş bulunuyor. Son iki gün içinde paylaşılmış olan gönderilerin görüntülendiği hakkında bilgi veren özellik, kullanıcıların gönderi kaçırmasına ufak da olsa engel olabiliyor.

Son İki Gün Hedef Alınacak

Ana sayfada çıkan bir uyarı ile kullanıcılara kendini gösteren özellik, kullanıcılara son iki gün içerisindeki tüm gönderileri gördüğünü belirten bir uyarıda bulunuyor. Özellik Android ve iOS kullanıcıları tarafından şu anda kullanılabilir durumda.

Artık ana sayfasında dolaşan kullanıcılar “Son iki gündeki tüm gönderileri gördün” şeklinde bir uyarı görecekler. Diğer özelliklerden diğeri de ‘Rahatsız Etme‘ modu. Kullanıcılar ister Instagram’da ister Facebook’ta bu modu aktif hale getirerek gelebilecek bildirimleri kapatabilecekler. Rahatsız Etme modu şu an test aşamasında olsa da çok yakın bir zaman içerisinde kullanıma geçirilmesi beklenmekte.

Instagram’ın aylık bir milyarı geçik aktif kullanıcısı bulunmakta ve bu kullanıcılar her ay milyarlarca paylaşım yapmaktalar. Uygulama içerisinde geçirilen zamanın kullanıcılara bildirilmesi gerektiğini söyleyen CEO’su Kevin Systrom, bu konuda çok daha büyük düzenlemeler yapılacağını ve en büyük hedeflerinin bu konuda kullanıcılara karşı tamamen yüzde yüz bir şekilde dürüst olmaları olduğunu belirtti.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Instagram-Mobidictum

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler