Legends of Runeterra için Türkçe Seslendirme Çalışmaları Sürüyor

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra için çalışmalar sürüyor. Riot Games’in League of Legends’ın 10. yılına özel etkinlikte tanıttığı kart oyunu LoR için yerelleştirme çalışmaları sürüyor. Oyunun resmi Twitter hesabından paylaşılan bir gönderide Türkçe seslendirme çalışmalarından birçok an oyuncularla paylaşıldı.

Legends of Runeterra Türkçe Olarak Enfes Olacak!

2020’de oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanan LoR, çıkış yaptığı tarihten itibaren Türkçe dil desteğini de bünyesinde barındıracak. Taktik Savaşları’na göre çok daha kompleks bir yapısı olduğu göze çarpan oyun, Türkçe olmasıyla birlikte Türk oyuncular tarafından daha kolay anlaşılabilecek gibi duruyor.

LoR’un %100 Türkçe olarak bizlerle buluşmasına henüz biraz daha vakit var. Gelin bu arada ünlü ve sürpriz isimler Runeterra şampiyonlarına nasıl hayat veriyor birlikte izleyelim!

Jinx’i seslendiren Elif Özkaya, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Nasıl mesela?” Aylardır hem çevirisiyle uğraştığım, hem de yine bir karakterine ses verme şansına eriştiğim taş gibi bir oyun sonunda açıklanmış gibi mesela. Usta sanatçılarla birlikte böyle bir projede boy göstermişim gibi mesela. Legends of Runeterra vallahi de geliyor. Video Riot Games Türkiye ekibinin eseri, viyaklamalar bana ait.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Doppelgänger Diaries (@the_doublewalker)’in paylaştığı bir gönderi ()

LoR Kısaca Nedir?

Legends of Runeterra, League of Legends dünyasından birçok şampiyonun yer aldığı bir kart oyunu olarak tasarlanmış. Destelerinizle board’ınızı oluşturuyor ve rakibinizin hamlelerine göre hareket ederek oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz. Tanıtım videosuna göre, oyunda Demacia, Freljord, Ionia, Noxus, Piltover & Zaun, Shadow Isles isimleriyle 6 sınıf olacak. Bu sınıfların kendilerine göre özellikleri olacakken, bu özellikler metanın değişmesiyle birlikte daha işlevsel veya daha işlevsiz hale gelebilecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler